Anasayfa Bitcoin Bitcoin düşüyor ama boğalar 3800 dolarda bekliyor

Bitcoin düşüyor ama boğalar 3800 dolarda bekliyor

Bitcoin düşüyor ama boğalar 3800 dolarda bekliyor
0
koinmedya_googlenews

Son analizler ne yönde? Bitcoin düşüyor mu? Piyasada ayılar mı boğalar mı avantajlı durumda ve Bitcoin düşüşünün nedenleri arasında neler var? Soruların cevabı için devamını okumalısınız…


Son Analizlerde Bitcoin Düşüyor Ama Boğalarda Hazır Bekliyor

Amazon’a ait yayın hizmeti sunan Twitch, küresel düzeyde hedef kitlesi için Bitcoin’i abonelik ödeme seçeneklerinden sessizce kaldırdı. 2018 yılı itibariyle şirketin ortalama olarak bir milyondan fazla kullanıcısı ve 2.2 milyondan fazla yayıncısı bulunuyordu. Bu değişiklikten önce Twitch kullanıcıları BitPay üzerinden Bitcoin (BTC) kullanarak abonelik ücretlerini ödeyebiliyorlardı.

İşin ilginç olan tarafı, bu kararın bir diğer Redditor’un Streamlab’ın yükseltildiğini ve yeni sürümün kripto para birimlerinin desteklemediğini fark etmesinden birkaç gün sonraya tesadüf etmiş olmasıydı. Şimdiye kadar Twitch’den bu kararla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama gelmiş görünmüyor.

koinmedya_bybit

Bu durum bazı kullanıcıları öfkelendirdi ve onların tüm aboneliklerini iptal etme yoluna gitmelerine neden oldu. Tabi ki onların yaşamış olduğu bu hayal kırıklığı anlaşılabilir bir durum. Twitch ve Stream verimli bir sinerjiye sahiptiler ve popülariteleri bir yayıncının 12 Ocak 2019 tarihinde 70 bin dolar Bitcoin bağışı alması ile adeta fırlamıştı.

Bitcoin düşüyor Bitcoin düşüyor ama boğalar 3800 dolarda bekliyor

Bununla birlikte bazı yorumcular bu durumun düşük düzeydeki hacimlerden kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorlar. Bir diğer argüman ise bu durumun Bitcoin blockchaininde ki akıllı sözleşme kapasitesinin yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabileceği yönünde ki bu sözleşme yaygın olarak PayPal koruyucu cüzdanlarında olduğu gibi programlanmış ödemelerin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

Teknik Analiz

Bitcoin düşüyor Bitcoin düşüyor ama boğalar 3800 dolarda bekliyor

2019’un Mart ayının ilk yarısından sonra, ayılar piyasaya geri döndü ve varlıklar kırmızıya dönüşüyor. Makalenin yazıldığı esnada Bitcoin (BTC) %1.3 oranında düşüş yaşıyordu ve çapa çubuğunun zirvesine yakın tersine dönüş patern çizerek üç çubuklu bir düşüş ters paterni içinde işlem görüyordu.

Dünkü düşüş nedeniyle BTC eriyor ve boğalar dezavantajlı bir durumda ve bu haliyle 24 Şubat’taki zararların geri çevrilmesi pek mümkün gözükmüyor. Bu nedenle, bu hızla fiyatların 3800 dolar kırılma seviyesine kadar düşmesi muhtemel görünüyor.

Bu daha alçak seviyedeki düşüşlere rağmen aşağı çekilmeye eşlik eden düşük hacimler sayesinde fiyatların iyileşeceği konusunda iyimser bir yaklaşıma sahibiz.

Kaynak

Etiketler:
X