Home Bitcoin Bitcoin Haber En büyük Bitcoin madencisi Bitmain tekrar büyüme kararı aldı
koinmedya_brave

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain tekrar büyüme kararı aldı

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain tekrar büyüme kararı aldı
0
fairspin_banner

Bitmain bu yıl içerisinde Bitcoin madenciliğindeki karın düşmesinden ötürü sık sık küçülme haberleriyle gündeme gelmişti. Ancak, Bitcoin madencisi Bitmain tekrar atak yapıp, Çin’deki düşük maliyetli hidroelektrik enerjisinden yararlanarak Çin’de 200.000 adet madencilik ekipmanı kurmayı planladığını bildirdi. 

Bitcoin madencisi Bitmain tekrar atağa geçti

Konuyla aşina olan bir Çin kaynağı, CoinDesk’e, Bitmain‘in güneybatı Çin’deki aşırı yağışların ardından yazın ucuz hidroelektrik enerji maliyetlerinden yararlanmak için 200.000 adet kendi madencilik makinesini kuracağını bildirdi. Madencilik ekipmanının yaklaşık 80 milyon dolar ila 100 milyon dolar arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Kripto madenciliği devinin müzakerelere girdiği ve teçhizatına ev sahipliği yapması için yerel madencilik çiftlikleriyle anlaşma yapmaya başladığı bildirildi. Kaynağa göre, Bitmain, AntMiner S11 ve S15 gibi yeni makinelerini, AntMiner S9i / j gibi bazı eski modellerle birlikte kullanmayı planlıyor.

Haber, Bitmain’in İsrail’deki kalkınma merkezini kapatma ve geçen yıl yerel çalışanları işten çıkarma ve Ocak’ta Hollanda’daki faaliyetlerini azaltma kararlarının ardından geldi. İsrail şube başkanı ve uluslararası satış ve pazarlama Bitmain başkan yardımcısı olan Gadi Glikberg, bu kararların yakın zamanda meydana gelen kripto pazarının çöküşüne bağladı:

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i de kriz vurdu! İşçilerini süresiz izne çıkarıyor

“Kripto pazarı, son birkaç ay içinde bir sarsıntı geçirdi ve Bitmain’i dünyadaki çeşitli faaliyetlerini incelemeye ve işini mevcut duruma göre yeniden odaklamaya zorladı.”

Bitcoin madenciliğinde kar düştü

Hollanda’daki faaliyetlerinin kapatılmasına gelince, Bitmain, söz konusu hamlenin uzun vadeli maliyet tasarrufu önlemleri yol haritasının bir parçası olduğunu söyledi. Bitmain’in son aylarda sık sık Bitcoin madenciliğindeki kârın düşmesi sonucu zarar gördüğü bildirildi.

Bitcoin madencilik gelirleri canlanmaya başladı- bunu neye yormalıyız?

Yine Ocak ayında, Bitmain’in ABD’nin Teksas eyaletindeki Rockdale’deki madencilik faaliyetlerini askıya aldığı bildirildi. Milam County Hakimi Steve Young, iki mühendis ve insan ilişkileri direktörünün dışındaki tüm Bitmain çalışanlarının işten çıkarıldığını; ve tüm operasyonların askıya alındığını bildiren bir bildiri yayınladı.

Bitcoin’in (BTC) şu anda 4.032 dolar civarında  işlem görüyor.

Bitcoin boğa koşusunu başlatmak için 4.000 dolarda mevzileniyor

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X