Anasayfa İnceleme Madencilik İyimser işaretler artıyor: Bitcoin hash gücü 4 ayın zirvesinde

İyimser işaretler artıyor: Bitcoin hash gücü 4 ayın zirvesinde

İyimser işaretler artıyor: Bitcoin hash gücü 4 ayın zirvesinde
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin hash gücü 4 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Bu derecede bir artış Bitcoin ayı piyasasının sonuna geldiğimizin bir işareti olabilir mi?


Bitcoin hash gücü 4 ayın zirvesinde-Peki bunun anlamı ne?

Artan madencilik gücü hem mevcut spot fiyattaki kâra hem de gelecek fiyat artışına işaret eden bir gelişme.

Madencilik zorluğu Mart’ın 19 unda 52 quintilyon hashi geçti. Daha fazla hash gücünün eklenmesi Bitcoin networkünün güveliğinin artması anlamına geliyor, bir yandan da, daha fazla kaynak madencilik işlerine yatırım yapmış olduğundan, network’ün geleceğine olan güveni de pekiştiriyor.

(Bknz: Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin madenciliği kârlı mı?)

Hash rate : Belirli bir süre içinde, bir Bitcoin sağlayıcı tarafından yapılan çıkarımların sayısıdır. Bu süre genellikle bir dakikadır. Hash rate ne kadar artarsa networke olan güven de artar.)

Geçen yılki hash gücü ile ilgili olarak Twitter’da paylaşım yapan Casa CTO’su Jameson Lopp şöyle bir iddiada bulunmuş:

“Hash oranı fiyatların ardından gelir. Bazıları fiyatların hash oranının ardından geldiğini zannediyor çünkü hash  oranı sadece spot fiytları takip etmez, -spekülatif -gelecekdeki fiyatları da takip eder. Madenciler de spekülatörlerdir aynı zamanda!”

2018 yılında fiyatların tepetaklak olması ile aynı seviyede ki hash oranları herkesi endişelendirmişti. Çünkü kayıp üzerinden işlem yapmaktan kaçınmak için daha az etkili madencilik halkaları işlem dışı bırakılmıştı, ama kalan madenciler sağlam zorluk oranlarından faydalanmışlardı.

Madencilik zorluğunun kısa süreliğine artması bekleniyor ancak hash oranına bakınca daha çok madencinin networke girmesi de bekleniyor.

Bunun sonucunda piyasaya olumlu bir hava gelebilir ve fiyatlara yansıyabilir.

Kaynak

 

 

 

X