Home Altcoin 2019’da Litecoin yatırımı yapmanız için 5 sebep

2019’da Litecoin yatırımı yapmanız için 5 sebep

2019’da Litecoin yatırımı yapmanız için 5 sebep

0
“sportsbet”

2019’da Litecoin yatırımı yapmanız için 5 geçerli sebep sunuyoruz. Fiyatını katlayan ve katlamaya devam eden Litecoin’e neden yatırım yapmalısınız?


2019’da Litecoin yatırımı yapmanız için sebepler

Kripto para piyasasının pek iç açıcı olmayan görüntüsünün içinde, fiyatını katlamasıyla ön plana çıkan Litecoin şu anda ilk 10 coin içinde 5. Sırada. Yazımızın hazırlandığı 21 Mart sabahı Litecoin fiyatı 60,37 dolar. Kasım 2018 de 30 dolardan işlem gören Litecoin, ayı piyasasında fiyatını ikiye katlayan tek coin oldu. Bu değer artışının temelinde büyük ihtimalle kurucusu Charlie Lee’nin yaptığı ortaklıklar var, tabii işlemlerdeki artan mahremiyeti de görmezden gelemeyiz.

Uzun süre Bitcoinin gölgesinde kalan Litecoin, ” eşden- eşe elektronik nakit” uygulaması ile kendi yolunu bulmuş görünüyor.

 

İşte Litecoini öne çıkaran özellikler ve yatırım yapma sebepleri:

  1. Anaakımda Litecoinin benimsenmesi

Litecoin ekibi, ticari işlerde  LTC ile ödemelerin yaygınlaşması konusunda çok iyiler. Bob Moore Auto Group ödemelerde Litecoin kabul edilmesi konusunda @AliantPayment ile anlaştı. Anlaşmaya göre ilk olarak Oklahoma City bölgesinde uygulanacak. Yani müşteriler Subaru alırken LTC ödeyecekler.

Tüccarların işlerinde LTC kullanması çok geniş çaplı bir kripto benimsenmesi için elzem bir şart. Litecoin bu konuda en başarılı kripto olarak öne geçmiş durumda. Ayrıca K-pop konserine sponsor oluyor ve konserde ödeme de LTC ile yapılacak. SFOX’un açıklaması:

“ LTC’nin Spend ile ortaklığı, 40 milyon lokasyonda LTC kullanılabilecek yerlerin sayısını da arttırdı”

 

  1. Çok cazip işlem ücretleri

Kripto paraları öne çıkaran özelliklerinin başında işlem ücretlerinin çok az olması geliyor her ne kadar her zaman doğru olmasa da. Litecoin de işlem ücretinin azlığı ile kripto paraların genelinden farklı değil. Litecoin networkünde Kasım 2018’de yapılan 62 milyon değerindeki havale için alınan işlem ücreti 0,50 dolar. Hatta Github’da test aşamasında olan Litecoin Core versiyon 0,17,1 ile bu işlem ücretleri 10 katına kadar azalacak. Bu özellikle de LTC neden değer kazandığını göstermiş oluyor.

 

  1. Hızlı işlemler

LTC block süreleri önemli ölçüde azaldı.

Blockchain havale işlemleri, satış sırasında yavaş doğrulama ile gündemdeydi. Eğer kriptolar geniş çaplı kabul elde edecekse, visa ve mastercard kullanarak saniyelerde yapılan alışverişlerle yarışmak için hızlarını arttırmaları gerekiyor.

The Lightning Network  iki tabakalı bir teknoloji ve Bitcoin ve Litecoin blockchain havale işlem doğrulama zamanını saniyelerden milisaniyelere hızlandırmak için tasarlanmış. Yaklaşık 5,000 ticaret Coingate yoluyla Litecoin Lightning Netwok ödemelerini kullanıyor.

 

  1. Daha büyük kullanıcı gizliliği

Charlie Lee gizli işlemler başlatacağını söyleyerek proje hakkında epeyce heyecan yaratmıştı.

Geçen ay Litecoin vakfı gizlilik odaklı coin Beam ile işbirliği yaptığını açıkladı. İşbirliğinin amacı Mimblewimble protokolüne entegre olma ve bu şekilde Litecoine ölçeklenebilirlik ve gizlilik katma.

 

  1. Yaklaşan Litecoin halving

Litecoin’in bir sonraki halvingi Ağustosta ve madencilik ödülü ikiye bölünecek ve piyasaya giren LTC miktarı azalacak. Bu arz/talep dinamiği LTC fiyatını şimdiden arttırmış olabilir ya da daha da arttıracaktır.

Ne dersiniz bu kadar sebep yeter mi Litecoin yatırımı yapmaya?

Kaynak

Litecoin hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0