pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin SEC üyesi Valerie Szczepanik: Bitcoin baharı gelmek üzere

SEC üyesi Valerie Szczepanik: Bitcoin baharı gelmek üzere

SEC üyesi Valerie Szczepanik: Bitcoin baharı gelmek üzere
0
koinmedya_googlenews

SEC üyesi Szczepanik’e göre Bitcoin baharı gelmek üzere… Peki Szczepanik’in diğer stabilcoinler ve kripto para piyasaları hakkındaki düşünceleri neler? Devamı makalemizde…


SEC üyesi Valerie Szczepanik: Bitcoin baharı gelmek üzere

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Valerie Szczepanik kripto para piyasası ile ilgili düzenlemelerin artacağı konusunda iyimser bir tavır sergiliyor.

Teksas eyaletine bağlı Austin şehrinde SXSW’de bir topluluk karşısında konuşma yapan SEC’in dijital varlıklar kıdemli danışmanı Szczepanik: “Eğer havada kripto baharını koklamayı ümit edersek düzenleyicilerle birlikte yürüyen insanları da kazanmış olacağız. Ama ben baharın geliyor olduğunu düşünüyorum.”

koinmedya_brave

Bir Q&A oturumda Morrison & Foerster LLP’den bir avukat olan Daniel Kahan’in sorularını cevaplayan Szczepanik, yeni tür işletmeler için tamamen açık bir rehberlik sağlayacak ölçüde olmasa da, inovasyonun gelişimini sağlamak için SEC’te dizayn edilen düzenleyici yaklaşımın nasıl olduğuna vurgu yapıyor.

Szczepanik şunu ifade ediyor:

“Parlak hat kurallarının olmayışı düzenleyicilerin daha esnek olmalarını sağlıyor.”

Szczepanik, girişimcilerin, bir işletmenin mevcut güvenlik yasalarına tam olarak uyarak çalışıp çalışamayacağını bilmek istemelerine saygı duyduğunu ifade ederken, ilkelere dayalı yaklaşımın yeni teknolojiden kaynaklanan daha fazla fırsata izin verdiğini ifade ediyor.

Szczepanik katılımcılara şunları söylüyor:

“Eğer gerçekten yeterince incelemeden aceleci bir tavırla yeni bir düzenleme rejimini teklif ederseniz, bu bir şekilde teknolojiyi yönlendirme ile sonuçlanabilir.”

Peki Stabilcoinler Hakkında Neler Düşünüyor?

Stabilcoinlerin yükselişiyle ilgili düşünceleri sorulduğunda ise Szczepanik, bu tokenlerin diğer varlıklara nispeten sabit bir fiyat sürdürmesine olanak tanıyan birkaç düzenleme olduğunu ifade ediyor.

Szczepanik, iki varlık oluşturan stabilcoinleri belirtiyor ki bunlardan biri sabit bir fiyatı korurken diğeri ilk token fiyatının sabit kalmasına yardımcı olmak için değişen bir değer oluşturur(genellikle algoritmik stabilcoinler olarak adlandırılır).

Söz konusu proje kategorisiyle ilgili olarak, “Güvenli topraklara giriyor olabilirsiniz.” ifadesini kullanıyor.

Szczepanik, stabilcoinler için “İnsanlar etiketler koymaktan hoşlanır” diyor, “Ancak neler olup bittiğini tam olarak anlamak için daima etiketin arkasına bakacağız. Yasa uyarınca hak ettiği etiket neyse onu vereceğiz. ”

Szczepanik cümlelerini şöyle sonlandırıyor:

“İnsanların gelip af dilemelerindense bir şeyler yapmadan önce bize sormalarını tercih ederiz.”

Kaynak

Etiketler:
X