Home Altcoin Cardano fiyatı yeniden 0.05 doları yakaladı – Gidişat hangi yöne?

Cardano fiyatı yeniden 0.05 doları yakaladı – Gidişat hangi yöne?

Cardano fiyatı yeniden 0.05 doları yakaladı – Gidişat hangi yöne?

brave
0

Cardano fiyatı yeniden 0.05 doları yakaladı. Bundan sonrası için analistler ne diyor? Cardano (ADA) fiyat genel görünümüne birlikte bakalım.


Cardano Fiyatı Yeniden 0.05 Dolarda

Çoğu yatırımcı bahar mevsiminin ilk ayı olan Mart’ın bereketi ile geldiğini düşünüyor. Sebebi ise çok açık: bir çok kripto para beklenmedik yükselişlere imza atıyor. Peki bu yükseliş sürdürülebilir mi?

Analistler uyarıyor: kripto paraların ani yükselişi sizi yanıltmasın. Küçük kripto paraların büyük yükseliş sergilemesi hiçbirr şeyi kanıtlamaz. Asıl büyük piyasa hacmine hükmeden kripto paralara bakmalıyız. Eğer ilk 15-20 kripto para ciddi yükselişler sergilemiyorsa sürdürülebilir bir dönüşten bahsetmemiz de zorlaşır.

Bitcoin’in 6 Şubat’ta başlayan yükselişi Litecoin’in yükselişi ile momentum kazandı. Devamında EOS’un ve BCH’nin büyük yükselişler sergilediklerine şahit olduk. Bu ay da Cardano ve Stellar cehanında yükselişlere şahit oluyoruz. Mart ayı bitmeden Ripple’ın da koroya katılacağı söylentileri dolaşıyor.

Diğer kripto paralara yoğunlaşan haberlerimizin yanında bu yazımızda size Cardano (ADA)’nın yükseliş potansiyelinden bahsedeceğiz.

Cardano Fiyatı Yükselişte

Yazı yayına hazırlandığı sıralarda Cardano (ADA) coinmarketcap verilerine göre 0.0507 dolardan işlem görüyordu. ADA bu fiyatı en son 24 Şubat’ta (Bitcoin birkaç saat sonra ani düşüş yaşamadan önce) kısa süreliğine yakalayabilmişti. Ondan önce ise 10 Ocak’ta bu değere ulaşabildiğini görüyoruz. Yani burası gerçekten önemli bir direnç hattı. Daha önce test edildi ama kırılamadı.

Cardano son 2 saat içinde Bitcoin karşısında %4.72, ABD doları karşısında ise %5.67 yükseldi. Mart ayında beliren olumlu havanın da etkisi ile birçok analist olumlu analizler paylaşmaya başladı.

“Cardano ani yükseliş için mi hazırlanıyor?”

Bazı analistler ise olası en iyi alım-satımı gerçekleştirmeyi denerler. BitcoinBethke de onlardan biri. ADABTC grafiğini analiz ederek kısa vadeli hedefin 1330-1390 satoshi olduğunu söylüyor. ADA yazı yayına hazırlanırken 1281 satoshiden işlem görüyordu. Bu da demek oluyor ki mevcut yükselişe ilave bir %6 daha yükselmesi bekleniyor.

Bitcoin İzin Verir Mi?

Altcoinler hareketlenmeye başladı. Lakin şunu kabul edelim altcoinler ancak abileri Bitcoin’in izin verdiği alanda oynayabilirler. Bitcoin fiyatında yaşanacak ani bir sarsıntı tüm ümitli görüntüyü yerle bir edebilir. Peki Bitcoin’de genel görünüm nasıl?

Cardano fiyatı yeniden

Bitcoin Bitfinex verilerine göre 5 günlük aradan sonra ilk kez 4.000 dolar hattının üzerine çıkmayı başardı. Genel görünüm yükseliş istikametini gösterse de fiyat yükselen takoz içinde hareket ediyor. Ve ne yazık ki yükselen takozların aşağı kırmak gibi kötü bir sabıkası var. O yüzden temkinli olmakta fayda var.

Peki Bitcoin bize bir kazık atmazsa Cardano nasıl hareket eder?

Grafiklerin dili bize Cardano’nun trend değişimine girdiğini ve artık bundan sonra boğa sezonunu başlattığını belirtiyor. Aşağıdaki analiz (eğer Bitcoin’den ani düşüş dalgaları yani yeni dipler gelmezse) önümüzdeki 2 ayda Cardano’nun sağlıklı bir yükseliş dalgasının etkisi altında olduğunu gösteriyor:

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave