Anasayfa Bitcoin Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta yapabilir

Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta yapabilir

Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta yapabilir
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta gerçekleştirebilir. BTC / USD paritesi için, günlük grafikte görülen yükseliş eğilimli Gartley paternini tamamlayabilecek yukarı yönlü güçlü bir hareket bekleniyor.

Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta gerçekleştirebilir!

Bitcoin, BTC / USD paritesi için günlük grafikte görülen yükseliş eğilimli Gartley paternini tamamlayabilecek yukarı yönlü güçlü bir hareketi henüz gerçekleştiremedi. Fakat Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta gerçekleştirebilir. (bknz: Bitcoin fiyatını uçuracak saklı güç nedir?)

Bu hamle ayrıca, Bitcoin’in haftalık zaman diliminde düşüşmesine neden olacak ve böylece aşağı yönlü son düzeltici dalga için zemin oluşturacak. Ancak, bu olmadan önce, yukarı yönlü bir hareket gerçekleşmek zorunda.

Daha önce yapılan analizlerin çoğunda bu hareketin gerçekleşeceği söylendi, ancak fiyat bu hareketi geçiktirdi. Ayrıca BTC / USD paritesi haftalık mumunu 4.000 $ ‘ın üzerinde kapatmak zorunda kalacağından, bu hareketin hafta sonunda gerçekleşeceği belirtiliyor.

Fiyat şu anda 21 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde duruyor ve bu kez yükseliş eğilimli Gartley paterni gerçekleşmeden bunun altına düşmesi pek mümkün değil.

Son zamanlarda Samsung’un blockchain cüzdanının, Bitcoin’den ziyade Ethereum’u desteklemesi gibi gündeme gelen olumlu gelişmelerin etkisiyle, bazı Altcoinler Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi.

Aynı şekilde, birçok Altcoin ile ilgili olumlu gelişmeler yaşandı. XLM‘nin Coinbase‘de listelenmesi de bu gelişmelerden biriydi. XLM, Coinbase Pro haberinin etkisiyle bir hafta içinde yaklaşık % 30 değer kazandı.

Bitcoin şu ana kadar geri planda kaldı ve Ethereum kısa zaman dilimi içinde Bitcoine kıyasla çok daha fazla hamle yaptı. Belki de bu yükselişler, Altcoinlerin, BTC / USD’de gerçekleşebilecek düşüşten önceki son yükselişleri olabilir.

Haftalık zaman diliminde işlem koşulları, BTC / USD’de de düzeltmenin başlamasından bu yana aşırı alım olmadığını gösteriyor. Bu da gerçekleşmek üzere olan büyük bir düşüşün çok güçlü bir göstergesi olabilir.

Bitcoin beklenen son yükselişini Bitcoin beklenen son yükselişini bu hafta yapabilir

Bitcoin Tarihsel Volatilite Endeksi (BVOL24H), volatilitenin daha da düşeceğine işaret ediyor

Bitcoin Tarihsel Volatilite Endeksi (BVOL24H), volatilitenin  ilerleyen haftalarda çok daha fazla düşebileceğini gösteriyor. Bitcoin Tarihsel Volatilite Endeksi’nin bu kez, önceki düşük seviyenin altına kırılması ve tüm zamanların en düşük seviyesini belirlemesi bekleniyor.

Bu durum gerçekleşmeden, Bitcoin’de eğilimin tersine dönmesi mümkün değil. Şu ana  kadar, haftalık zaman dilimi, BVOL24H’nin sırasıyla % 61,8, % 38,2 ve ardından % 23,6 Fib genişletme seviyelerinden geri çevrildiğini gösteriyor. Bu nedenle, şimdilik yeni bir dip oluşuncaya kadar aşağı yönlü trendin devam etmesi daha muhtemel görünüyor.

Bitcoin (BTC) ‘nin volatilitesi azalmaya başladığında, piyasada aşağı ya da yukarı yönlü büyük hareketler görülecek. Aynısı, Ekim 2018 gibi, fiyat düştükçe, endeksin de belirgin şekilde düşüştüğü sırada gerçekleşti.

Bu kez de aynısının gerçekleşmesi bekleniyor. BVOL24H’nin hafta sonunda 50 haftalık hareketli ortalamayı tekrar test edeceği tahmin ediliyor. Güçlü bir geri çevrilmeyle karşı karşıya kalırsa ve 50 haftalık hareketli ortalamadan önce haftayı kapatırsa, Bitcoin fiyatı izleyen haftalarda önemli ölçüde düşecektir. Ve bu düşüş 2018 yılının sonlarında gördüğümüzden çok daha keskin olabilir.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını çok daha yükseklerde tamamlayacak

X