Home Bitcoin Analist uyarıyor: Bitcoin 4,600 doları bulmadan boğa koşusu beklemeyin!

Analist uyarıyor: Bitcoin 4,600 doları bulmadan boğa koşusu beklemeyin!

Analist uyarıyor: Bitcoin 4,600 doları bulmadan boğa koşusu beklemeyin!

brave
0

Bitcoin 4.600 doları bulmadan bir boğa koşusu gerçekleşmeyecek diyen ünlü teknik analist, hangi noktalara değiniyor? Piyasada yaşanan olumlu gelişmeler neler?


Bitcoin 4.600 doları bulmadan umutlanmayın!

Uzun süredir dar bir alanda hareket eden kripto piyasası için yeni bir hareket ne zaman gerçekleşebilir? Piyasa geçen hafta değer olarak toplam 131 milyar dolardan 137 milyar dolara çıktı, Bitcoin ise yine hafif bir yükselişle 3,960 dolara.

Altcoinlerdeki fiyat artışına rağmen, Bitcoin fiyatındaki hafif artış kripto piyasasındaki paranın hareket ettiğini ama dışardan gelen bir para olmadığını gösteriyor. Para piyasanın içinde dolaşımda.

(Bknz: Bitcoin tuzağa düştü-onu kim kurtaracak?)

CCN’e konuşan ünlü teknik uzman DonAlt, Ethereum fiyatının tetiklediği yeni bir olumlu tablonun piyasaya hakim olduğunu belirtiyor. Ancak DonAlt’a göre Bitcoin 4,600 doları aşmadan ve ardından 5,000 ve 6,000 doları bulmadan ayı piyasasının bitmeyecek.

Piyasada hava olumlu ama Bitcoin neden yerinde sayıyor?

Geçtiğimiz haftalarda Litecoin ve Enjin coin gibi bir çok kripto varlığı Bitcoin ve dolar karşısında önemli ölçüde, yaklaşık yüzde 20’den yüzde 100 e kadar değer kazanmıştı.

Bu oranda bir artış Bitcoin’de yaşanmadı. Bitcoin 3000-4000 dolara aralığından çıkmayı başaramadı.

Bitcoin hacmi 11 milyar dolara ulaştı ve kripto piyasasındaki tüm işlem hacmi de arttı. DonAlt işlem hacmi konusunu çok dikkate almıyor aslında

Bunun yerine Bitcoinin 4,600 doları aşmasının ayı piyasasını resmen sona erdireceğini vurguluyor.

“Ayı piyasasının bittiğine inanmam için Bitcoin’in 4,600 doları aşması ve en güzeli 6,000 doları bulması gerekiyor. Yoksa işlem hacminin çok olması beni bu konuda inandıramaz. Bir sürü altcoinin pump yapması çok ilginç bir gelişme ama genel piyasa hacmi gerçek anlamda değişmedi. Bu da çok düşündürücü. Büyük ihtimal para piyasa içinde hareket ediyor çok az para dışardan geliyor”

DonAlt a göre Bitcoin’in stabil hareketine rağmen Ethereum’un iki kata kadar değer kazanması piyasada olumlu havanın hakim olmasına neden oldu. Böylelikle yatırımcılar alternatif kripto pazarı konusunda, bir diğer şekilde altcoinler konusunda daha emin olmaya başladılar.

 

Ethereum 100 doların altına düştüğünden beri, çok dikkate değer bir iyileşme gösterdi

“ ETH 80 dolardan 160 dolara çıktığından beri piyasada kesinlikle yeni gelişen bir iyimser hava hakim. Bu hareket hem tüccarlar hem de yatırımcılar için bir güven oluşturdu ve bu güven altcoin piyasasını hareket geçirdi. Bu iyimserlik hacim artışına neden oldu”

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave