Home Altcoin Weiss Ratings: Stellar XLM Ripple XRP’den daha üstün

Weiss Ratings: Stellar XLM Ripple XRP’den daha üstün

Weiss Ratings: Stellar XLM Ripple XRP’den daha üstün

brave
0

Stellar XLM, Ripple XRP’den üstün mü? XLM’nin Coinbase Pro’da listelenme haberinin ardından, Weiss Ratings Twitter’da yaptığı bir paylaşımda XLM’nin XRP’den daha üstün olduğunu iddia etti. Weiss Ratings bu iddiasını neye dayandırıyor?

Stellar XLM, Ripple XRP’den neden üstün?

Bu hafta Stellar ekibini çok yakından ilgilendiren, harika bir gelişme yaşandı. XLM Coinbase Pro’da listelendi ve bu listeleme haberi, XRP’nin listelenmesinden kısa süre sonra duyuldu. Bu da kısa süre önce yönünü kripto para piyasasına çeviren Weiss Ratings’in dikkatinden kaçmadı.

XLM’nin listelenme haberinin ardından Weiss Ratings tarafından Twitter’da yapılan bir paylaşımda, XLM’nin, XRP’den daha fazla benimsenme potansiyeline sahip olduğu ifade edildi. (bknz: Stellar (XLM) fiyatı ne zaman vites yükseltecek?)

Piyasa sıralamasında ilk 10 kripto para arasında yer alan XRP ve XLM, aynı kulvarda yarışıyor ve aynı hedefe kilitlenmiş gibi görünüyor. Her ikisi de sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı hedefliyor.

Weiss Ratings dünkü tweet’inde, XRP’den sonra Stellar’ın da New York dışındaki tüm eyaletlerde Coinbase Pro platformuna eklediğini ve dolayısıyla da XLM satın almanın artık daha kolay olduğunu söyledi.

Bu adımla, XLM’nin XRP’den daha fazla benimseneceği, çünkü XLM’nin XRP’ye kıyasla daha üstün bir teknolojiye sahip olduğu ifade edildi. Peki gerçekten Stellar XLM, Ripple XRP’den daha mı üstün?

(bknz: Stellar (XLM) fiyatı sürdürülebilir büyüme sinyalleri veriyor)

Şu ana kadar, Ripple sınır ötesi ödemeler konusunda lider bir projeydi. Weiss Ratings de, sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda Ripple’ın kaliteli hizmetler sunmasından övgü dolu bir dille bahsediyordu.

Ripple neden Stellar’dan daha avantajlı?

Ripple’in dünya genelinde 200’den fazla kurumsal müşterisi olduğu biliniyor. Londra merkezli eToro borsası gibi bazı şirketlerle ortaklık kurmak için adımlar atmaya devam ediyor. 

Ripple’ın çok sayıda müşteriye sahip olması, onu Stellar’dan daha avantajlı bir konuma getiriyor. Bu yüzden Weiss Ratings taraf Stellar’ın teknolojisinin XRP’ninkinden daha üstün olduğunu söylemesi biraz ilginç oldu. (bknz:IBM ortaklığıyla Stellar Ripple karşısında güçlü bir rakibe dönüşebilir mi?)

Ripple, öyle ya da böyle sektördeki en popüler kripto paralardan biridir. Stellar da şu an için, teknolojisinin Ripple’den daha iyi olabileceği gerçeğine rağmen, Ripple’ın gördüğü ilginin yarısını bile görmüyor. Bunun sebebi tam net olmasa da Ripple gibi yüzlerce müşteriye sahip olmaması Stellar için büyük bir dezavantaj.

Fakat Coinbase’de listelenme, kripto ve fiat para arasındaki ödeme hizmetlerine yönelik artan talep nedeniyle Stellar‘a avantaj sağlayabilir ve kendini kanıtlaması için fırsat sunabilir. Ayrıca Coinbase platformuna daha önce eklenen ZRX gibi tokenlerde listelenme sonrası büyük miktarda artışlar görüldü. XLM fiyatında da bu tarz bir artış beklentisi görülüyor.  

(bknz: Money 20/20 Etkinliği öncesi Stellar (XLM) fiyatı neden % 20 arttı?)

(bknz: Stellar (XLM) fiyat beklentisi: Analistlerin kısa ve uzun vadeli tahminleri nasıl?)

Kaynak

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave