Home Bitcoin Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını çok daha yükseklerde tamamlayacak

Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını çok daha yükseklerde tamamlayacak

Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını çok daha yükseklerde tamamlayacak

brave
0

Bitcoin 2019 yılını çok daha yüksek seviyelerde tamamlayacak! Ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, kripto piyasasında geçtiğimiz yıldan beri görülen keskin düşüşlerin geçici olduğunu ve Bitcoin’in yıl sonuna kadar çok fazla yükseleceğini söylüyor.

Bitcoin 2019 yılını çok yüksek seviyelerde tamamlayacak!

2018 Kasım ayında başlayan düşüşler Bitcoin’i 4000 doların altına kadar sürükledi. 2019’un en düşük fiyatı olarak 3191 doları gördükten sonra Bitcoin biraz olsun toparlandı. Ve son günlerde 4000 dolarlık öenmli bir psikolojik direnci kırmaya çalışıyor.

(bknz:Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları – Bitcoin elbette 1 numara)

Bitcoin 2018 Aralık ayında en düşük seviye olarak 3.191 dolara kadar düştü. O günden beri 4000 dolar direncini bir kaç kez kırmayı başardı fakat bu seviyenin üzerinde kalmayı bir türlü başaramadı.

Piyasadaki keskin düşüşler yaşanırken bile pek çok analist ve ünlü yatırımcı uzun vadede pozitif tahminlerde bulunmaya devam etti. Tom Lee de Bitcoin’in kısa sürede bir dip bulacağını ve tekrar yükselişe geçeceğini iddia eden ünlü yatırımcılardan sadece biri.

Tom Fundstrat Global Advisors CEO’su Tom Lee ünlü bir Bitcoin boğası olarak tanınıyor ve geçen yılki en keskin düşüşlerde bile Bitcoin hakkında pozitif tahminlerde bulundu. Ve Lee’ye göre, Bitcoin 2019 yılını çok daha yüksek seviyelerde tamamlayacak.

Tom Lee, Bitcoin’in geleceğine dair iyimser bakış açısını her zaman korudu. Bitcoin 20.000 dolara ulaştığında olduğu gibi 3191 dolara düştüğünde de Bitcoin boğası olmaya devam etti.

Blockchain Economy İstanbul Zirvesi’nde bir röportaj sırasında Lee, Bitcoin’in geleceği ile ilgili iyimser görüşlerini yineledi. Bu röportaj yapılırken, 3.900 dolara ulaşmıştı ve Lee’ye göre, 3.900 $ sadece bir başlangıç ​​ve Bitcoin yıl sonuna kadar çok daha yüksek seviyelere ulaşacak.

(bknz: Bitcoin konsolidasyon süreci tamamlanmak üzere – BTC için sırada ne var?)

Lee’ye göre; küresel borsaların, özellikle şu anki durumu ve doların istikrar kazanması Bitcoin’i olumlu yönde etkileyecek. Bitcoin ETF’leri hakkında görüşü sorulduğunda Lee, 2019’da bir Bitcoin ETF’sinin onay almasının olası olmadığını düşündüğünü söyledi.

Ünlü yatırımcı ETF’nin Bitcoin için önemli olduğunu kabul ediyor ancak, Bitcoin’in bu yıl başarılı olması için ETF’ye ihtiyacı olmadığını düşünüyor.

Lee, dünya ekonomisinde görülen durgunluğun aslında Bitcoin’in ​​işine yarayabileceğini düşünüyor. Ona göre küresel ekonemideki durgunluk, daha fazla insanın kripto para birimleri ile ilgilenmesine neden olacak. Böylece kriptolara yönelik talep artacak ve nihayetinde likidite ve ardından kriptoların fiyatı artacak.

(bknz: Ran NeuNer: Ripple Bitcoin’den hem daha hızlı hem de daha ucuz)

(bknz: CoinFLEX Bakkt’ın Bitcoin vadelilerini geciktirmesinden neden memnun?)

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave