Home Bitcoin SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması konusuna gölge düştü!

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması konusuna gölge düştü!

SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması konusuna gölge düştü!

brave
0

SEC Başkanının Bitcoin ETF hakkında bazı çekinceleri var. SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması konusuna gölge düştü. SEC Başkanı Bitcoin ve kripto para piyasalarında manipülasyondan korkuyor.


SEC’in Bitcoin ETF’leri onaylaması konusunda Başkan Clayton’ın açıklamaları

ABD SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) Başkanı Jay Clayton, FOX TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Clayton, Bitcoin ETF’lerin (Bitcoin Borsa Yatırım Fonu) onaylanması durumunda yatırımcıların korunması açısından hala çekincelerinin olduğunu belirtti.

Röportaj’da SEC Başkanı dijital paralara karşı nötr tutumunu devam ettirdi ve kripto paralara karşı olmadığını ifade etti. Bununla birlikte piyasalardaki olası manipülasyonlar konusunda bazı çekincelerinin olduğunu belirtti. Yatırımcıların korunması için garanti istediklerini açıkladı.

SEC Başkanının bu konu ile yaptığı açıklamalar Bitcoin ETF’lerin kabul edilmesi konusunda biraz şüpheler oluşturmuş durumda.

SEC’in kripto para piyasalarına karşı tutumunun piyasalar üzerinde negatif etkisi olduğu yönünde suçlamalara maruz kalıyor. Özellikle ABD’nin senato ayağında bazı Cumhuriyetçi senatörler  SEC’i ICO (başlangıç kripto para projeleri) yatırımlarını olumsuz yönde etkilediğine dair uyarmışlardı.

 Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının Bitcoin ve kripto para piyasaları üzerinde önemli ve pozitif etkilerinin olacağı beklenmektedir. Kurumsal firmaların ve yatırımcıların ETF’lerin onaylanması ile bu piyasalarda yüklü miktarlarda yatırım yapması tahmin edilmektedir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Güney Kore: SEC Bitcoin ETF’leri kabul ederse bizde onaylarız

SEC Başkanı: Ethereum ve kripto paralar menkul kıymet değildir.

Bitwise CEO’su Mart ayında SEC Bitcoin ETF onayı için önemli adımlar atabilir

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave