Home Bitcoin Bitcoin Haber CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine ara veriyor

CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine ara veriyor

CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine ara veriyor

brave
0

Cboe Vadeli İşlemler Borsası (CFE) Bitcoin vadeli işlem piyasasını beklemeye alıyor. Yapılan açıklamalara göre,  CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine 2019 Haziran ayında son verecek.

CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine ara verecek

Cboe Global Markets birimi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mart ayı için yeni bir Bitcoin vadeli işlem piyasası eklemeyeceğini ve bunun alana nasıl etki edeceğini görmeye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı Bitcoin’i desteklemiyor!

Vadeli İşlemler Borsasının Perşembe günü yatımcılarına yaptığı bir açıklamada:  “CFE 2019 Mart ayında CBOE Bitcoin (USD) (XBT)  vadelilerini alım satım için eklemeyecek” dedi. Borsa ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“CFE, alım satım için dijital varlık türevlerini devam ettirme planlarına ilişkin yaklaşımını değerlendiriyor. Sonraki adımlarını gözden geçirinceye kadar, CFE şu anda alım satım için ekstra XBT vadeli işlem sözleşmesi listeleme niyetinde değil. ”

Ancak, Cboe, şu anda listelenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin alım satım için uygun olacağını belirtti. Bu, listelenen son sözleşmelerin (XBTM19) Haziran ayında sona ereceği anlamına geliyor.

CBOE Bitcoin vadeli işlemlerine Haziran’da ara verecek-15 Mart 2019 Saat 11:50 (Kaynak)

Cboe, rakip Chicago vadeli işlem borsası CME Grubu ile birlikte, 2017 sonunda, her bir  Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ile büyük bir sıçrama yaptı. Ancak, birçok hesapta Cboe’nin hacmi hayal kırıklığı yarattı.

Sıcak gelişme: Cboe Bitcoin ETF onayı için tekrar SEC’e başvurdu!

Chicago borsalarının vadeli işlemleri nakit olarak düzenlenmiştir, yani sözleşmenin sonunda bir taraf diğerine Bitcoin’in spot fiyatı ile vadeli fiyatı arasındaki farkı ABD doları cinsinden öder.

Buna karşılık, yaklaşan rakipler Bakkt ve ErisX, alıcıya gerçek Bitcoin teslim edilen fiziksel vadeli işlem sözleşmeleri teklif etmeyi planlıyor.

Baktt Bitcoin vadeli işlem lansmanı ikinci kez mi ertelenecek?

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave