Home Altcoin Analiz: Cardano (ADA) ve ICON (ICX) yükseliş vadediyor

Analiz: Cardano (ADA) ve ICON (ICX) yükseliş vadediyor

Analiz: Cardano (ADA) ve ICON (ICX) yükseliş vadediyor

brave
0

Cardano (ADA) ve ICON (ICX) grafikleri bize güzel sinyaller veriyor. Özellikle Cardano’nun içinde hareket ettiği formasyon büyük fırsatlara gebe. Buyurun beraber göz atalım.


Cardano (ADA)

Messari’den alınan verilere göre ADA son 1 hafta içerisinde %12.07 yükseldiğine şahit oluyoruz. En büyük 10 kripto para içerisinde bu oranı geçebilen sadece %20.63 ile Stellar oldu. Stellar yükselişine başlamadan saatler önce “yükselen üçgen formasyonu”nda çıkışa yaklaştığını ve ani yükselebileceğini belirtmiştik. Benzer durum şimdi Cardano için geçerli. Yalnızca 5 gün önce yapılan bu analizi okumanızı tavsiye ediyoruz: Dikkat! Stellar yükselen üçgende

En büyük 10 kripto para içerisinde yer alan Cardano (ADA) bu hafta analistlerin radarına takılmış görünüyor. Yükseliş vadeden bir görünümü var çünkü yükselen üçgen içinde hareket ediyor. Yükselen üçgenler büyük olasılıkla yukarı kırar ve güzel kâr bırakır.

Twitter’daki bir kullanıcının aşağıda paylaşmış olduğumuz analizi ise Cardano’daki pozitif işaretlerin çokluğuna işaret ediyor.

Piyasa toplam büyüklüğü 136 milyar doları geçti. Bu veriden daha çok sevindirici olanı ise Bitcoin hakimiyeti %50.8 gibi son 10 aydır görülmeyen bir düzeye geriledi. Bu da demek oluyor ki altcoinlere gün doğmaya başladı. Yukarıda analizini verdiğimiz analist dahil tüm uzmanların görüşü, Bitcoin’in beklenmedik bir düşüş dalgası yaşamaması durumunda olacakları simgeliyor.

İlgili: Altcoin sezonu resmen başladı

ICON (ICX)

ICON grafiği de yukarıdaki twitter analizinde görülen Cardano grafiğinde olduğu gibi çift dip yapmış durumda. ICX için şunu da belirtmek gerekir ki bu varlık uzun vadede yükseliş görüntüsü oluştursa da kısa vadede düşüş için emareler veriyor.

Şubat ayı başlarında yaptığı dipten sonra sürekli daha yüksek tepe ve daha yüksek dipler yaptığı görülüyor. Şu ana kadar üç kere düzeltme yaptı ve Kasım ayı seviyelerine ulaşmak için son bir yükseliş yapması yetecek. İşte ondan sonra “cup and handle” yani “fincan ve kulp” formasyonu oluşturmak için biraz geri çekilebilir. Bu formasyon tamamlandığında ani yükselişler her an beklenebilir.

ICON’a yakından baktığımızda ise (aşağıdaki 6 saatlik grafik) bu görüntü ile karşılaşıyoruz. Üçgen gördüğünüz gibi simetrik üçgen ile alçalan üçgen arasında bir görünüme sahip. Bu da demek oluyor ki aşağı kırma ihtimali hala var. Aşağı kırılması durumunda grafikte siyah çizgi ile gösterilen 0.29 dolar hattı alım için mükemmel bir fırsat sunacaktır.

Üçgenin mevcut haliyle aşağı değil de yukarı kıracak olması durumunda ise varlık kendini Kasım 2018 seviyelerinde bulacaktır. Cardano (ADA) ve ICON (ICX) genel fiyat görünümü bu şekilde özetlenebilir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

ICON hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave