Home Bitcoin Bitcoin öncüsü Blockchain köyü kuruyor

Bitcoin öncüsü Blockchain köyü kuruyor

Bitcoin öncüsü Blockchain köyü kuruyor

brave
0

Bitcoin öncüsü Blockchain köyü kuruyor. Çin’in en yoksul köylerinden biri olan Ledong köyü son günlerde, kripto para sektörünün ilgi odağı olmayı başardı. İşte Blockchain köyü.


Bitcoin öncüsü Blockchain köyü kuruyor – Ledong

 

Doğu Çin’in Zhejiang Eyaleti’nin Wenzhou Şehrinde bulunan küçük ve yoksulluk çeken bir köy, son aylarda teknolojinin en sıcak konularından biri olan Blockchain’e merak saldı.

Ledong köyü, Blockchain köyü olabilmek için alışılmadık bir yolculuğa çıktı.

Projenin 2018 başındaki lansmanından bu yana, Blockchain teknolojisi hakkında bilgi içeren korkuluklar ve bunlara oyulmuş çeşitli kripto para birimleri isimleri ve daha pek çok detay ile, köyün her tarafı Blockchain teknolojisi anlatan simgelerle dolduruldu.

Blockchain

Hiç şüphesiz bu girişimde Bitcoin China‘nın kurucusu Yang Linke’ın etkisi büyük.

Yang Linke:

 “Geçmişte bu yeni şeyleri yalnızca Silikon Vadisi’nde görebiliyordunuz, ancak şimdi Çin’in en  uzak ve fakir bir köyünde bile Blockchain teknolojisinin etkilerini görebilirsiniz. Çin’de Blockchain teknolojisine karşı artan ilgi, Çin’in büyümesine ciddi anlamda destek sağlayacaktır.’’

Yaklaşık 2.300 kişilik bir nüfusa sahip olan Ledong’un Blockchain ile tanışması 2017’ye dayanıyor. O zaman köyde yaşanan yoksulluk ve yolsuzluk olayları insanları bu sektöre yönlendirmiş. Doğru bir şekilde yapılan yatırımlar sayesinde de köy halkı, Blockchain teknolojisinden ciddi kazançlar sağlamış.

Adı sanı henüz tam duyulmamış olsa da Ledong, şimdilik en azından yerel turistlerin gidip görmeyi arzuladıkları bir yer haline geldi. Yetkililer ilerleyen süreçte çok daha yaratıcı fikirlerle köyü yenilemeyi sürdüreceklerini belirtiyor.

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave