Home Altcoin BAT token başarılara doymuyor – Brave browser kullanımında rekor artış!

BAT token başarılara doymuyor – Brave browser kullanımında rekor artış!

BAT token başarılara doymuyor – Brave browser kullanımında rekor artış!

brave
0

Son altı ay içerisinde Brave browser kullanımında neredeyse iki katı oranında artış gözleniyor. Bu artışın nedenleri neler? Sunucuyu rakiplerine göre öne çıkaran özellikleri neler? Cevapları merak ediyorsanız makalemizin devamını okumalısınız.


Son Altı Ayda Brave Browser Kullanımında Önemli Artış

Blockchain tabanlı program olan Brave Browser’ın, son altı ay içinde dijital reklamlardan gelir elde etmek için platformu kullanan yayıncı sayısının iki katına çıktığı ifade ediliyor. Bağımsız bir online istatistik kaynağı olan BATgrowth, 35.000 yeni içerik oluşturucunun Ekim ayının başından itibaren blockchain tabanlı programa katıldığını rapor ediyor. Kaydedilen artış oranı %60 civarında.

Peki Brave Browser’ın Artıları Neler?

Reklamları otomatik olarak engelleyen, bant genişliği sağlayan ve kullanıcıların cihazlarının genel hızını ve performansını artıran özellikleri ile öne çıkan popüler tarayıcı Brave, geçen haftadan bu yana 20 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilerek kullanılmaya başlandı. Brave, nihayet ilerleyen dönemde, kendi seçeceği reklamların yayınlanmasına izin vermeyi planlıyor. Reklam verenler bu reklamları yayınlayabilmek için doğrudan içerik oluşturucularına ödeme yapmak zorunda kalacaklar ve izleyen kullanıcılara Basic Attention Token(BAT) ile geri ödeme yapabilecekler.

Perşembe günü, Brave Rewards programının Android uygulamasının en son versiyonu olan beta sürümü yayınlandı. Ancak kullanıcılar, BAT tokenleriyle favori yayıncılarına “tip” gönderebilmelerine rağmen yeni sürümün henüz tam olarak erişilebilir olmadığı ifade ediliyor. Bu, bir kereye mahsus bir bağış veya aylık bir katkı olabilir. Onaylanmış yayıncıların en büyük bölümü Youtube yayıncıları tarafından oluşturuluyor ki 41.000 yayıncı Brave Reward aracılığı ile oluşturmuş oldukları içeriklerden para kazanıyorlar. Aynı zamanda, web sitesi tabanlı içerik oluşturucuların sayısı altı ay içerisinde 6.500’den 14.000’e yükseldi.

Brave’nin kullanıcı tabanı anlamındaki büyümesi ani gelişen bir olay gibi gözükmüyor. Artış 2018’in sonlarına doğru hissedilir ve kademeli olarak gerçekleşiyor. Ancak, Brave’e kaydolan yayıncı sayısında kısa bir düşüş yaşadıktan sonra Şubat ayının ortasından itibaren tekrar yükseliş ivmesi kazandığı belirtilmelidir. Elde edilen bilgiye göre, geçtiğimiz ay 12.000’den fazla Youtube içerik oluşturucusu Brave tercih etmeye başladı.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave