Home Altcoin Ran NeuNer: Ripple Bitcoin’den hem daha hızlı hem de daha ucuz

Ran NeuNer: Ripple Bitcoin’den hem daha hızlı hem de daha ucuz

Ran NeuNer: Ripple Bitcoin’den hem daha hızlı hem de daha ucuz

brave
0

Ripple Bitcoin’den hem hızlı hem de daha ucuz! Ünlü kripto para uzmanı Ran NeuNer Twitter’da Anthony Pompliano tarafından paylaşılan bir araştırma sonucuna karşılık, Riple’ın Bitcoin’den daha üstün olduğunu söyledi.

Ripple Bitcoin’den hem hızlı hem de daha ucuz!

Anthony Pompliano, sosyal medyada sık sık kripto paralar ve fiat para arasındaki farklardan bahsediyor. Dün de yine sosyal medyada fiat para ve kripto paralarla ilgili bir araştırma sonucunu paylaştı. Araştırma ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Pompliano, yurt dışına para gönderirken fiat paraların mı yoksa kripto paraların mı daha etkili olduğunu ortaya koymak için, her iki varlık türünün işlem sürelerini ve maliyetlerini karşılaştırdı.

Bitcoin en popüler havale platformlarından daha ucuz ve daha hızlı

Blockdata.tech’e ait, geleneksel finansal yöntemleri kullanarak yurt dışına para göndermenin ne kadar zaman aldığını gösteren bir grafik paylaştı ve Bitcoin’in en popüler havale platformlarından daha ucuz ve hızlı olduğunu söyledi.

Bu paylaşımın ardından, CNBC’de yayınlanan Crypto Trader’ın sunucusu Ran Neuner bir paylaşım yaptı ve Ripple Bitcoin’den hem daha hızlı hem de daha ucuz dedi.

Pompliano’nun tweet’indeki grafik, çeşitli kripto para birimleri ve geleneksel havale platformlarının kullanıcılarına ait işlem ücretlerini gösteriyor. Grafikte, iki farklı varlığa ait işlemler arasındaki süre farkının ne kadar fazla olduğunu göstermek için saniye kullanılmış.

Örneğin; Western Union‘da bir işlemin tamamlaması 3 ila 5 gün ya da diğer bir ifadeyle 432000 saniye sürerken, Bitcoin ile fon göndermek ortalama 4680 saniye sürüyor. Ayrıca WU’daki işlem için Bitcoin‘de gerçekleştirilen işleme kıyasla çok astronomik bir ücret talep ediliyor.

Remitly ve MoneyGram gibi diğer popüler havale platformlarında da benzer işlem süreleri görülüyor. Geleneksel havale platformlarının en hızlısı bile, Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerinin gerisinde kalıyor.

Transfast diğerlerine göre daha hızlı olsa da, uluslararası bir işlemin gerçekleştirilmesi 2 ila 4 gün arasında veya 172800 saniye sürüyor.

Bitcoin’de, geleneksel platformlara kıyasla daha hızlı ve daha düşük maliyetli işlemler gerçekleştiriliyor. Fakat  Ripple Bitcoin’den daha hızlı ve ucuz işlemler gerçekleştiriyor. (bknz:Ripple XRP sahiplerinin beklentilerini neden karşılayamıyor?)

Bitcoin ile 4680 saniyede gerçekleştirilen bir işlem, XRP kullanarak yalnızca 4 saniyede gerçekleşir. Üstelik işlem ücretleri, Bitcoin’le karşılaştırıldığında çok daha düşüktür.

Ripple şu ana kadar uluslararası havale sektöründe önemli bir yer edindi. Kripto para topluluğundaki yatırımcılar ve geliştiriciler, Ripple’ın merkeziyetsiz olup olmadığı konusu üzerinde tartışırken birçok banka ve geleneksel finans liderleri, Ripple ile çoktan ortaklık kurmaya başladı.

(bknz: CoinFLEX Bakkt’ın Bitcoin vadelilerini geciktirmesinden neden memnun?)

(bknz: Coinbase’den sonra şimdi de Binance Trust Wallet Ripple (XRP)’yi destekliyor)

(bknz: Stellar (XLM) fiyatı Coinbase haberinin ardından tırmanışa devam ediyor)

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave