Home Altcoin Qtum, Apple Pay ve Samsung Pay duyurusundan sonra yüzde 24 yükseldi

Qtum, Apple Pay ve Samsung Pay duyurusundan sonra yüzde 24 yükseldi

Qtum, Apple Pay ve Samsung Pay duyurusundan sonra yüzde 24 yükseldi

brave
0

Qtum, Apple Pay ve Samsung Pay ödeme seçenekleri ile eklemlendiği haberleri ile birlikte büyük atak yaptı. Gün içi en yüksek %24 yükselme oranını yakalayan projede an itibari ile kâr %20 düzeyinde.


Qtum Apple Pay ve Samsung Pay ile Kullanılabilecek

Esasen anlaşma doğrudan Qtum ve Apple ya da Samsung firmaları arasında yapılmadı. Anlaşmanın tarafları Singapur merkezli Qtum ile İngiltere merkezli Finans ve Teknoloji firması Zuex arasında. Zuex kendini “Dünya’nın ilk mobil kripto ödeme ve yatırım uygulaması” olarak tanımlıyor.

Zuex yapılan anlaşma çerçevesinde Qtum’u ödeme seçenekleri arasına almayı kabul etti. Böylece kullanıcılar artık Qtum’u tüm Zuex ağındaki tüm ödeme noktalarında kullanabilecekler.

Qtum internet siteleri üzerinden yaptıkları açıklamada:

“Bitcoin ve Ethereum toplulukları arasında köprü oluşturmayı kendine amaç edinmiş küresel bir proje. Bununla yetinmeyip blockchain dünyası ile gerçek dünyayı birbirine bağlayan bir ekip. İşte bu projenin arkasında sektörün en başarılı blockchain oyun kurucuları, geleneksel Risk Sermayesi grupları ve Çin’in en büyük teknoloji firmalarının yöneticilerinden bazıları var.”

Aşağıdaki satırlar Abra’nın Temmuz 2018 tarihli “Altcoin Nihai Rehberi” raporunda Qtum hakkındaki kısım:

“Blockchain dünyasında nadir görülen özelliklere sahip olan Qtum, Ethereum sözleşmelerinin yanı sıra Bitcoin ağ geçitleri ile geriye dönük olarak uyumluluk arz eder. Güncellemelerden sonra bile geriye dönük olarak uyumlu kalacaktır. Bu durum platformun kolay kullanımı ve platform üzerindeki diğer teknolojilere ‘tak ve çalıştır’ metodolojisi sağlar.”

Qtum varılan anlaşmayı takipçilerine şu şekilde duyurdu:

“Haberler harika! Qtum sahipleri ellerindeki tokenleri Apple Pay ve Samsung Pay üzerinden kullanabilecekler”

Duyuru sonrası fiyatta oluşan yükseliş çok net görülebiliyor. Gün içi yatay seyirde devam eden fiyat, haberin gelmesi sonrası %24 artış sergiledi.

Qtum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave