Home Altcoin Litecoin zirveye ulaşmış olabilir- LTC için sırada ne var?

Litecoin zirveye ulaşmış olabilir- LTC için sırada ne var?

Litecoin zirveye ulaşmış olabilir- LTC için sırada ne var?

brave
0

Litecoin zirveye ulaşmış olabilir mi? Peki şimdi sırada ne var? 9 Mart 2019 günü 60$ gibi oldukça iyi bir fiyata ulaştı. O zamandan beri düşme trendi gösteriyor.


Bugünkü analiz temelinde LTC’nin zirveye ulaştığını ya da yakınında olduğunu ve fiyat düşüşünün yaklaştığını tahmin ediyoruz.

Kilit vurgular

  • Fiyat 9 Mart’tan beri düşüş trendinde
  • RSI ve MACD’da düşüş yönünde sapma başladı.
  • 60$ ve 70$’da direnç alanları var.
  • 50$, 42$ ve 32$’a yakın destek alanları var.

9 Mart tarihinden 13 Mart tarihine kadar Bitfinex üzerindeki LTC fiyatları 30 dakikalık intervallerle analiz edildi.

9 Mart’ta fiyat 60.853$’a ulaştı. O zamandan beri daha düşük tepeler yaparak zikzaklar çiziyor. Bu düşüşler bize aşağı yönlü direnç çizgisi veriyor.

Hat 9 ve 11 Mart tarihlerindeki pikler esas alınarak belirlendi.

Direnç çizgisi etkin bir şekilde fiyat tavanı olarak davranabilir-teorik olarak çizginin üzerine doğru bir harekete engel olarak. Teorik olarak belirli bir süre için fiyatın üst limitlerini izleyecek.

Litecoin fiyatındaki yükseliş halvening etkinliğinden sonra tersine dönebilir

Ancak eğer direncin üzerine bir kırılma olursa hızlı bir fiyat artışı başlatabilir. 12 mart’ta bir kırılma gerçekleşti ve direnç çizgisi adeta bir destek çizgisi gibi davrandı.

 

Destek durumunda, fiyatın üst limitleri izlenir. Teorik olarak fiyat bu çizginin altına düşmemelidir. Kırılma gerçekleştiğinde tipik olarak yeni direnç ve destek oluşturulur.

Daha da fazlası, çizgi üzerinde ilk muhtemel nokta izlendiğinde bu destek stabil olmayabilir. Eğer fiyat direnç çizgisi üzerinde dalgalanmaya devam ederse tamamen yeni bir destek çizgisi ortaya çıkabilir. Şu anda sadece bir ihtimal ama eski direncin mevcut destek haline geleceği kesin değil.

Potansiyel dönüş

MACD VE RSI yükseliş/düşüş sapmalarını destek/direnç ile birleştirmek temel olarak fiyat dalgalanmalarını öngörür.

Forbes: 2019’da Litecoin Ripple (XRP) ’yi geçecek!

MACD bir trend belirtecidir. İki hareketli ortalama(uzun ve kısa dönem) ile fiyat arasındaki ilişkiyi gösterir. RSI ise marketteki aşırı alım ya da aşırı satış koşullarını belirlemek amacıyla değişikliklerin boyutunu hesaplayan bir göstergedir.

12 Mart’ta LTC fiyatı 58.03$’a kadar yükseldi. Ve daha sonra da birkaç kez bu noktayı gördü.

MACD ve RSI da 12 Mart’ta aynı seviyeye yükseldi fakat o zamandan beri anlamlı derecede daha küçük değerler üretti. Bu, düşüş sapması olarak adlandırılır ve sıklıkla fiyatta düşüşten önce gelir. Böylece LTC’nin destek çizgisine doğru hareket etmesi ve hatta ikinci bir nokta da yakın gelecekte izlenebilir.

Böyle bir durumda eski direnç yeni destek olarak ortaya çıkabilir. Eğer fiyat artmaya devam ederse muhtemelen yeni destek ortaya çıkacaktır.

Bu göstergeleri kullanarak muhtemelen LTC’nin 58$ üstüne ulaşabileceğini ve sonra izlenen destek seviyesine doğru düşeceğini söyleyebiliriz-muhtemelen 2.kez onu doğrulayarak.

Litecoin zirveye ulaşmış olabilir mi? Gelecek hareket nasıl olur?

Bitfinex üzerindeki LTC fiyatları potansiyel geri dönüş alanlarını daha iyi izlemek için 1 Eylül 2018-13 Mart 2019 tarihleri arasında 6 saatlik intervallerle analiz edildi.

Fiyat belirli seviyelere birkaç kez ulaştığında direnç ve destek alanları oluşuyor. Bunlar adeta tavan/taban gibi davranıyor ve fiyatın bu alan dışına çıkmasını önlüyor.

Mevcut direnç alanı 57$-60$ alanında bulundu. Eğer fiyat kırılsaydı direnç 70$’a yakın bulunacaktı. Mevcut analize dayanarak bu mümkün görünmüyor. Ancak 2019’da şimdiye kadar LTC’deki hızlı çıkış göz önüne alındığında bu durum tamamen göz ardı edilemez.

En yakın destek alanı 48$’a yakın bulundu. Bunu 42$ ve 30$ izliyor. Fiyatın bu alanlardan birine en azından 1 kez uğrayacağını düşünüyoruz.

Analiz özeti

Bu analiz temelinde fiyatın 60$ seviyesine kısa zamanda ulaşacağını düşünmüyoruz. Fiyatın 50$ civarındaki destek alanına düşmeden önce 58$’a yakın ya da üzerinde konsolide olması mümkün. Eğer fiyat 58$ üstüne çıkmaksızın düşmeye başlarsa öngörü tümüyle doğrulanacaktır. 58$ üstüne anlamlı bir yükseliş ve sonrasında fiyatı bu seviyenin altına getiren bir düşüş öngörüyü kısmen doğrular. Ancak fiyat önemli bir artış gösterir ve 58$ altına geri düşmezse bu bizim şu anki öngörümüzü geçersiz kılacaktır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave