Home Altcoin Dogecoin fiyatı son zamanların zirvesini görebilir!

Dogecoin fiyatı son zamanların zirvesini görebilir!

Dogecoin fiyatı son zamanların zirvesini görebilir!

brave
0

Dogecoin fiyatı son zamanların en dikkat çeken değer artışını yaşadı. 12 Mart’ta çok hızlı bir ivme yakalayan Dogecoin (DOGE) 0,00212 dolara yaklaştı.


Dogecoin fiyatı son zamanların zirvesini yakalayabilir

Mart 12’deki hızlı fiyat artışı ile 0,00212 dolara yaklaştıktan sonra kazanımlarından büyük ölçüde kayıp yaşamasına rağmen DOGE coin hala önceki direnç seviyelerinin üstünde.

Bugünkü analizimizde, fiyatın yeni direnç ve destek seviyeleri oluşturacağını ve bu seviyelerin önceki direnç seviyesinden yüksek olacağını göreceğiz.

(Bknz: Doge coin DOGE fiyat tahmini: DOGE için harekete geçme zamanı mı?)

Destek nereye gidiyor

Dogecoin fiyatı Hitbtc’de Şubat 24’ten Mart 12’ye kadar bir saat aralarla takip edildi.

(Bknz: Doge coin yükseliş trendine başlama sinyalleri veriyor)

Şubat 27’de fiyat  $0.001918 dolar düşük seviyesindeydi. Mart 12’ye gelene kadar aynı fiyatı dört kere gördü. Bu düşük seviyeleri takip edince yatay destek noktalarını buluyoruz.

Destek noktaları, teorik olarak belli bir dönemdeki düşük fiyatları takip ederek, fiyat için bir taban gibi hareket eder. O nedenle fiyatın bu hattın altına düşmemesi gerekir. DOGE Şubatın sonlarından bu yana bu hattın altına düşmedi. Ve sonunda ani bir yükseliş yaşadı ve yeni bir tepe buldu.

Eğer fiyat yeni tepe de dengede kalırsa, Şubat 28 ile Mart 12 arasındaki destek noktasına dönme ihtimali pek olmaz. Aksine büyük ihtimalle de yukarı doğru hareket eden yeni bir destek hattı ortaya çıkacaktır.

Yatay kanal

Fiyat 27 şubatta  0,002045 dolar tepe seviyesine ulaştı ve o zamandan bu yana bu seviyeyi 5 kere gördü. Bu tepeyi takip ederek yatay direnç hattını buluyoruz.

Direnç hattı tavan noktası gibi hareket ediyor, aynı destek hattının taban gibi hareket etmesine benzer. Teorik olarak belli bir zaman aralığında fiyatın daha yüksek sınırlarını takip ediyor. Direncin üstünde bir kırılma, daha hızlı fiyat artışlarını tetikleyebilir.

12 Mart’ta DOGE direnç hattını kırdı. Mart 13’deki kayıplara rağmen, bu seviyenin üstünde işlem görmeye devam ediyor. Direnç ve destek hatları yatay bir kanal—nötr bir işlem modeli- oluşturmak için bir araya geliyorlar ama bu direnç üstündeki fiyat artışları yukarı doğru giden bir trende işaret ediyor.

Fiyat mevcut durumundan daha aşağı seviyelere düşebilir ama direnç noktası üstünde ve şu andaki takip edilen yatay kanal dışında devam etme ihtimali kuvvetli. Yeni direnç ve destek hatları da ortaya çıkabilir.

Yukarı yönlü hareketin başlaması

MACD göstergesi iki hareketli ortalama (uzun ve kısa dönem) arasındaki ilişkiyi gösterir ve hareketin gücünü ölçmek için kullanılır.

Basit hareketli ortalamalar (SMA) ile bir araya gelince, MACD, alım ve satım için harekete geçiren bir unsur görevi görür. MACD ne zaman 0’ın üzerinde  ve fiyat 21 (kırmızı) ve 50  dönem ( yeşil) hareketli ortalamanın üzerinde olsa sinyaller başlar.

12 Martta fiyat 0,01931 düşük seviyesine geldi. Çok hızlı bir fiyat artışı yaşandı ve fiyat 21 ve 50 dönemlik hareketli ortalamanın üstüne çıktı.

Bu arada MACD 0 hattının üzerine çıktı. Bu da bir satın alım işaretini gösterdi, bir diğer deyişle yeni bir yukarı trend başlayabilir ve daha yüksek fiyatlar ortaya çıkabilir. Bu göstergeler doğrultusunda yeni bir yukarı trendi başladı diyebiliriz.

Yeni direnç

Hitbtc’de Dogecoin fiyatı, olası ters bir hareket olup olmayacağını belirlemek için, 28 Ocaktan 13 Marta iki saat aralıklarla incelendi

Direnç ve destek alanları, fiyat belli bir seviyeye ulaşınca ortaya çıktı. Bu noktalar fiyatın gideceği yönde hareketini engelleyecek taban ve tavan görevi görüyor.

İlk direnç alanı 0,00218 dolar civarında ortaya çıktı. Bu alan geri dönüşün olabileceği bir alan ve olası bir gelecek direnç alanı.

En yakın destek alanı 0,00182 dolar civarında. Bizim düşüncemize göre fiyat yakın zamanda bu bölgeye ulaşamayacak çünkü önemli bir düşüş gerekecek. Halbuki zaten yukarı doğru bir hareket başladı bile.

Analiz özeti

Bu analize bağlı olarak, DOGE coinin 0,00204 dolar ile 0,00218 dolar arasında yeni destek ve direnç noktaları oluşturması ihtimal dahilinde.

Fiyatın yatay kanala geri düşme ihtimali olsa da, çok da kuvvetli bir ihtimal değil. Eğer fiyat önceki direnç hattı 0,00204 dolara düşerse ve sonra yukarı harekete başlarsa bu tahminler doğrulanmış olacak.

Kaynak

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave