Home Altcoin Stabil Koinler kurumsallardan para çekmeye başladı: Domino Etkisi başlar mı?

Stabil Koinler kurumsallardan para çekmeye başladı: Domino Etkisi başlar mı?

Stabil Koinler  kurumsallardan para çekmeye başladı: Domino Etkisi başlar mı?

brave
0

Stabil Koinler  kurumsallardan para çekiyor. Üniversiteler blockchain teknolojisini ve kripto paraları müfredatlarına koymaya başladı bile. Yaşanan bu gelişmeler domino etkisi oluşturarak piyasaların şaha kalmasına yol açabilir.


Stabil Koinler  kurumsallardan para çekiyor.

İsviçre Kripto Token’ı AG’nin CEO’su Armin Schmid tarafından Nasdaq için hazırlanan makalede Bitcoin ve  kripto para piyasalarının geleceğine ışık tutacak önemli açıklamalarda bulundu.

JP Morgan, Facebook ve Fidelity platformunun çıkaracağı stabil koin, son aylarda kripto para piyasalarında atılan en önemli adımların başında geliyor. Blockchain teknolojilerine yönelik girişimci fonlarında 2017 yılından günümüze %280 oranında bir artış gözlemleniyor. Bu oran tek başına blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların uygulanabilirliliği ve uzun ömürlülüğü hakkında bir fikir veriyor.

Blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların geleceği hakkında en güzel gelişmelerden biriside eğitim sektöründen gelmektedir. New York Üniversitesi, Los Angeles Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi başta olmak üzere dünya geneli ilk 50’deki üniversitelerin en az yarısı blockchain ve kripto paralarla ilgili ders vermektedir. Bu konular üniversitelerin müfredatına girmeye başlamıştır.

Yukarıda sayılan gelişmeler kurumsal firmaların blockchain ve kripto para piyasalarına yavaş yavaş girmelerine neden oluyor. Küresel Blockchain İş Konseyinin gerçekleştirdiği ankete göre kurumsal yatırımcıların %41’i gelecek 5 yıl içerisinden bu sektörde yatırım gerçekleştirecek. Boston merkezli bir araştırma şirketine göre zaten 2018 yılından beri kripto para piyasaları yüklü miktarda kurumsal yatırımcılardan para çekmeye başladı.

Stabil Koinlerin başlattığı girişim hamleleri ve akademik destek kripto para piyasalarında bir domino etkisi başlatarak tüm sektörün canlanmasına yol açabilir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple 11 üniversiteyi daha ağına dahil etmeyi başardı

Bitcoin gelecek vaat ediyor: Üniversiteler para ayırıyor, Gençler Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Pantera Capital’a göre Bitcoin piyasalarına kurumsalların bakışı nasıl?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave