Home Altcoin Ripple XRP eriyor mu? Ethereum ile aradaki fark 1.5 milyar dolara çıktı

Ripple XRP eriyor mu? Ethereum ile aradaki fark 1.5 milyar dolara çıktı

Ripple XRP eriyor mu? Ethereum ile aradaki fark 1.5 milyar dolara çıktı


0

Ripple XRP eriyor mu? Altcoin sezonu geldi diye başlıkların atıldığı bu dönemde XRP’den hiçbir olumlu fiyat hareketi göremedik.


Ripple XRP Eriyor Mu?

Ripple 12.87 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile sektörün en büyük 3. kripto parası konumunda. 2018 sonlarında bir süre ikincilik koltuğuna da oturdu. Birkaç ay ikinci olarak devam eden XRP sonrasında yerini tekrardan Ethereum’a terk etti. Ethereum piyasa büyüklüğü 14.45 milyar dolar. Yani fark 1.5 milyar doların üstünde.

Ripple’ın en büyük sorunu henüz sınıflandırılmamış olması. SEC, Bitcoin ve Ethereum hakkında; merkeziyetsiz yapıları ve tahvil olmadıkları yönünde çoktan karar aldılar bile. Bu ikisi üzerinde herhangi bir şaibe görünmüyor. Lakin XRP’nin Ripple firması ile doğrudan bağlantılı olması kafaları karıştırıyor. Toplam XRP miktarının %60’ından fazlasının merkezi bir firmanın elinde oluşu merkeziyetsizlik ve tahvil soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

SEC, XRP’nin tahvil olmadığını beyan etse hiç şüpheniz olmasın varlık bir anda 80 cente kadar çıkar.

Ripple firması finans kurumları ve bankalara 3 ayrı merkezi çözüm önerisi sunuyor. Bunlardan xCurrent geniş ölçüde kullanılıyor. Ne var ki XRP’nin değerinin artması için bir diğer çözüm olan xRapid ağının kullanılması lazım. Çünkü XRP asıl xRapid ağının bir aktörü.

Öte yandan Ripple bu yıl itibari ile global manada koridorlar oluşturmaya başlamış görünüyor. ABD ve Filipinler arasında Coins.ph ile Bittrex vasıtasıyla; ABD ve Meksika arasında ise Mercury FX vasıtasıyla etkin bir ödeme kanalı kurmuş görünüyor.

Teknik Göstergeler

Grafikte Bollinger Bantlarının ne kadar sıkıştığı görülebiliyor. Bu yüzden diyoruz ki sert fiyat hareketi gelebilir. Hakim destek hattı 30 centte, eğer yukarı kırarsa ilk etapta gideceği hedef 40 cent.

Ripple USD karşısında 30 cent hattını müdaafa etse de Bitcoin karşısında önlenemez bir düşüş sergiliyor. Yazı yayın hazırlanırken 7700 satoshi hattının da altına düşmüştü. Günlük grafikte death cross’un gerçekleşmiş olması ayrıca ürkütücü. Death cross nedir – Tıklayın

Ayrıca XRP’nin Bitcoin karşısında haftalık grafikte 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü de belirtelim. Bunlar pek güzel sinyaller değil.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: