Home Ethereum Ethereum blockchain’inde güvenlik açığı tespit edildi

Ethereum blockchain’inde güvenlik açığı tespit edildi

Ethereum blockchain’inde güvenlik açığı tespit edildi

brave
0

BitMEX Arge bölümü, her beş saniyede metrik toplamak için Ethereum networkunu izlemek adına nodestats.org websitesini başlatttı. kurum, Ethereum blockchain’inde güvenlik açığı tespit etti.


Ethereum blockchain’inde güvenlik açığı bulundu

Araştırmacılar, ilgili güvenlik açğının Ethereum blockchain’inde çift harcamaya yol açabilecek kadarendişe verici olduğunu belirttiler.

Ayrıca bakınız: Ethereum fiyatı düşüş kanalında ilerlemeye devam ediyor

Potansiyel güvenlik açığı senkronizasyondan kaynaklanıyor. Parity node bazen en son blok ile senronizasyonda gecikme yaşıyor. Konu hakkında araştırmacılar şu açıklamayı yapıyorlar:

“Parity tam node günlüklerinden oluşturulan grafik aşağıda gösteriliyor. Ağ üzerinde görülen en yüksek blok (mavi renkte) potansiyel olarak hatalı görünüyor. Ağ üzerinde görülen en yüksek blok sayısı, zaman geçtikçe değer olarak düşüyor ve sürekli olarak asıl zincirin hemen arkasında (yeşil renkle gösterilmiştir) kalıyor.

Grafikte gördüğünüz gibi, bu potansiyel hata ile düğümler doğrulanmış zincirin gerisine (turuncu) düşüyor. Web sitemiz düğümlerde senkronize hatası olduğunu rapor ediyor. Bu, bazı Ethereum kullanıcıları için önemli olabilir. Parity tam düğümünün ağla pek çok bağlantısı olduğundan, bununla ilgili bir hata olabilir. “

Ayrıca bakınız: SEC Başkanı: Ethereum ve kripto paralar menkul kıymet değildir.

kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave