Home Kriptopara Haber Bloomberg: Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere, yeni bir Kasım depremi yaşayabiliriz!

Bloomberg: Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere, yeni bir Kasım depremi yaşayabiliriz!

Bloomberg: Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere, yeni bir Kasım depremi yaşayabiliriz!

brave
0

Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere. Bloomberg analistine göre Bitcoin yeni bir Kasım depremi ile karşı karşıya.


Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere

Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Bitcoin MACD göstergesi, Şubat ayı ortalarından bu yana düzenli olarak düşüyor. MACD göstergesinin düşmesi çok olumlu bir anlam içermiyor. Bitcoin küçük rallisi sona ermek üzere olduğunu gösteriyor.

MACD göstergesi çok yaygın kullanılan bir teknik analiz. (MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür. Temel olarak 26 günlük üssel hareketli ortalamanın 12 günlük üssel hareketli ortalamadan çıkartılması ile elde edilmektedir. MACD göstergesinde yer alan sinyal çizgisi ise alış ve satış sinyalleri için tetikleyici olarak kullanılmaktadır)

MACD Eğer sembolden ayrışırsa trendin bittiği anlamına geliyor.

Bitcoin güç mü kaybediyor?

Teknik göstergeler Bitcoin’in kısa süre önce yaşadığı rallinin sona erdiğini gösteriyor.

Bitcoin MACD göstergesi geçen aydan bu yana durmadan düşüyor. Bu da kripto piyasasının gösterdiği küçük oranlı iyileşmenin sona doğru geldiği anlamına geliyor.

(Bknz: Bitcoin 3900 doların üstünde ama gittikçe güç kaybediyor)

Şunu yalnız akılda tutmakta fayda var, burası kripto piyasası. MACD ve EMA ancak bir yere kadar piyasayı doğru yansıtabilir.

Uzun vadeli grafikler Bitcoinin aşırı alım yaşamış olabileceğini gösteriyor, eğer talep fiyatın üzerinde bir baskı oluşturuyorsa, satıcılar piyasadan geri adım atmış olabilirler

Oyunun bu aşamasında ellerinde tutanlar biraz daha beklemekle bir şey kaybetmeyecekler. Sürekli satan bir anahtar grup, madencilik sektörünün belirli bölümlerinden olanlar, ama onlar ayı piyasası ile başa çıkmak için durmadan yeni stratejiler de geliştiriyorlar.

Bloomberg analisti Mike Mcglone farklı bir bakış açısıyla bakanlardan. McGlone’a göre piyasa şu anda başka bir dönüm noktası hazırlığı içinde, Bitcoin’in Ekim’den Aralık’a kadar olan dönemde gördüğü % 50 düşüşe benzer bir dönem.

“ Şartlar Kasım ayındaki duruma çok yakın, tam yıkım öncesi durum. Fiyatlar daralan alanlarda konsolide oluyor, birkaç keskin ayı pozisyonu var.”

Altcoinler  de patlama olabilir mi?

eToro kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan paranın piyasa değerinin altına doğru hareket ettiğini söylüyor:

“ Kripto kışının zirvesine yaklaştıkça bazı alt coinlerde çok önemli kazanımlar gördük. Şu anda tam da aslında alt coin mevsimindeyiz.”

Bitcoinin kazanımları Ethereum ve Litecoin ile kıyaslayınca çok daha yavaş. Litecoin en çok patlamayı yapan diyebiliriz. 30 dolardan 50 dolara kadar çıktı.

Piyasasın yaşadığı ralli dediğimiz iyileşme sona eriyor mu? Gerçeği söylemek gerekirse bu tam bir ralli değil.  Daha çok bir ticaret. Düşünün 100 liranız var, bir gecede  % 50 değer kaybediyor ve sonra % 1o kazanıyor. Buna ralli dermiyiz?

(bknz: Bitcoin,Ethereum, Ripple’ı bırakın Altcoinlere bakın. Şimdi Altcoin zamanı)

Analistler geçen ay ne demişti?

MACD göstergesinden çıkaracağımız bir sonuç insanların 4,000 doları hedeflediği.  Bu fiyatlar uzun süre daha mümkün olacak gibi görünmüyor. Alıcılar için beklemek çok daha faydalı olacak. Bekleyin ve balinalar ralli oyununda son kozlarını oynasınlar.

Geçen ay analistler rallinin sonundan bahsediyorlardı. Sadece bir 500 dolar kadar devam eden hareket oldu. Eğer yine yaşanırsa belki daha uzun sürer. Yinede emin olamıyoruz. Çünkü burası kripto dünyası

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave