Home Bitcoin Bitcoin konsolidasyon süreci tamamlanmak üzere – BTC için sırada ne var?

Bitcoin konsolidasyon süreci tamamlanmak üzere – BTC için sırada ne var?

Bitcoin konsolidasyon süreci tamamlanmak üzere – BTC için sırada ne var?

brave
0

Bitcoin konsolidasyon süreci sona erebilir. Bitcoin neredeyse 20 gündür 3750 $ ile 3950 $ arasında işlem görüyor ve 3850 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor. Peki BTC için sırada ne var?

Bitcoin konsolidasyon süreci sona ermek üzere

Bitcoin yaklaşık 20 gündür 3750 $ ile 3950 $ arasında dar bir aralıkta işlem görüyor ve Bitcoin konsolidasyon süreci sona ermek üzere olduğunun sinyallerini veriyor.

4 saatlik grafiğe göre, Bitcoin simetrik bir üçgen oluşturuyor ve apex’e ulaşmak üzere. Apex’e gelmeden kendine yön belirlemesi gerekiyor. Dolayısıyla, bir iki gün içinde aşağı ya da yukarı yönlü kırılması bekleniyor.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin’de istikrar gözlemlenirken, Altcoin’lerde eskiden olduğu gibi pump ve dumplar çok sık görülmeye başlandı. İki haftada % 400 yükselen Enjin Coin ve bir gecede % 200 oranında yükselen GRS, pump gören tokenlerden sadece birkaçı.

1 günlük ve 4 saatlik BTC grafikleri

Yukarıdan, üçgeni oluşturan alçalan trend çizgisinin yanı sıra, 3950 – 4050 $ aralığında yer alan güçlü bir direnç var. Bu seviyeden kopuş, Bitcoin’i 4200 $’da yer alan önemli bir dirençle karşı karşıya getirecektir.

Altta ise, 3850 $ seviyesi ile birlikte yükselen trend çizgisini destekleyen üçgenin yanı sıra, 3800 ve 3750 $ seviyesinde (4 saatlik 200 günlük hareketli ortalama çizgisiyle birlikte) daha fazla destek bulunuyor.

Daha aşağıda ise 3670 $ desteği görünüyor (grafiğin 50 – 100 günlük hareketli ortalama çizgileri arasında). Ayrıca 3600 $ seviyesinde başka bir destek var.

(bknz: Bitcoin fiyatını uçuracak saklı güç nedir?)

Bitcoin konsolidasyon süreci sona ererken, BTC’de Golden Cross mu gerçekleşiyor?

  • Golden Cross: BTC’de 50 günlük hareketli ortalama (mor çizgi) 100 günlük hareketli ortalamanın (beyaz çizgi) üzerinden geçmek üzere. Bu, orta vadede bir yükseliş işareti olabilir, ama şu an için Golden Cross söz konusu değil. Çünkü Golden Cross, 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın (Ölüm Haçı’nın tersi) üzerinden geçtiğinde meydana gelir.
  • Günlük grafikte RSI seviyesi: Trend çizgisi kritik RSI 56 seviyesinin altına kırılmasıyla birlikte gösterge, bu 56 direncinin altına düştü. BTC’nin $ 4K alanına doğru yükseliş göstermesi için, bu seviyenin üzerinde gerçek bir kırılmanın gerçekleşmesi gerekir.
  •   Günlük işlem hacmi: İşlem hacminde önemli ölçüde bir değişiklik görülmüyor.
  • Short pozisyonlar: BitFinex’te ki açık short pozisyonlarda önceki güncellemeden bu yana büyük bir değişiklik yok ve miktarı ise 21K BTC olarak görülüyor.

 

Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları – Bitcoin elbette 1 numara

Bitcoin işlem hacmi zirveleri zorlarken BTC de tırmanmaya devam ediyor

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave