Home Bitcoin Bitcoin fiyat analizi 13 Mart

Bitcoin fiyat analizi 13 Mart

Bitcoin fiyat analizi 13 Mart

brave
0

Bitcoin fiyat analizi 13 Mart adlı makalemize hoş geldiniz. Bugün teknik göstergeler ışığında Bitcoin’in kısa ve orta vadeli fiyat hareketlerini yorumlamaya çalışacağız.


Bitcoin fiyat analizi 13 Mart – Bitcoin’i ne bekliyor?

 

Kripto para piyasaları uzun zamandır durgun seyrini koruyor. 2019’un ilk çeyreğinin sonuna yaklaşıldıkça, piyasaların yükseliş beklentisi de aynı oranda artmaya devam ediyor. Acaba Bitcoin önderliğinde hızlı bir boğa koşusu görebilecek miyiz?

BTC / USD Orta Vadeli Görünüm

Bitcoin aşağı yönlü destek noktaları: 3800 dolar, 3600 dolar ve 3400 dolar

Bitcoin yukarı yönlü direnç noktaları: 4200 dolar, 4600 dolar ve 4900 dolar

Bitcoin fiyat analizi 13 Mart

Kripto para denince akla ilk gelen kripto para hiç kuşkusuz Bitcoin’dir. Ancak Bitcoin son dönemde bir türlü istikrarı sağlayamadı. 9 Mart da Bitcoin, 4 bin dolarlık ilk direnç noktasını kırıp, 4017 dolar seviyelerine kadar çıksa da, aradan geçen 4 günde devamlı düşüş eğilimi gösterip 3930 dolar seviyelerine kadar düştü.

Günlük grafiğe baktığımızda Bitcoin ayılarının 12 günlük EMA’yı kırdığını görüyoruz. Eğer ayılar 26 günlük EMA’yı da kırarsa, Bitcoin fiyatı orta vadede 3800 dolarlık psikolojik destek seviyesine tekrar bir geri dönüş yapabilir.

Ancak 3800 dolarda Bitcoin boğalarının gerçekten çok güçlü bir destek hattı oluşturduklarını söylemek mümkün. BTC fiyatı 3800 dolara kadar gerilerse, büyük ihtimalle bu mevziler boğalar tarafından müdafaa edilecektir.

Bitcoin için orta vadeli öngörümüz, BTC fiyatının aşağı yönlü ilerleyeceği şeklindedir. Çünkü stokastik gösterge, düşüş eğilimi ve aşırı satış sinyalinin bulunduğu %80 aralığının altındadır.

BTC / USD Kısa Vadeli Görünüm

Bitcoin fiyat analizi 13 Mart

Bitcoin için orta vadede olduğu gibi kısa vade için de pek olumlu görüşler ileri süremeyeceğiz. BTC’nin son 4 saatlik hareketini incelediğimizde, Bitcoin fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Ayrıca Bitcoin ayılarının EMA’nın üstüne çıkması, BTC fiyatının yukarı yönlü hareket etmesini ciddi şekilde baskılıyor.

Bitcoin kısa vadeli fiyat öngörümüz, BTC fiyatının yakın zamanda 3900 doların altına ineceği yönündedir. Tabi bunlar sadece olası senaryolar. Biz ne söylersek söyleyelim, kripto paralar her zaman kripto paralıklarını yapmaya devam edecektir 😊

Sağlıcakla kalın.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave