Home Bitcoin Umutlar çoğalıyor – Bitcoin Ağustos ayından bu yana ilk kez…

Umutlar çoğalıyor – Bitcoin Ağustos ayından bu yana ilk kez…

Umutlar çoğalıyor – Bitcoin Ağustos ayından bu yana ilk kez…

brave
0

Bitcoin Ağustos ayından bu yana ilk kez sektörde olumlu karşılanan bir cross-over yapmak üzere. 50 ve 100 MA birbirine dokunmuş durumda.


Bitcoin Ağustos Ayından İtibaren 50/100 Cross-Over Yapmamıştı

Başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto paranın teknik analizi yapılırken yardım alınan hareketli ortalamalar vardır. Bunlardan en ünlüleri 200 MA ve 50 MA’dır. Zira 200 MA yukarı çıktığı zaman düşüş alameti olan death cross, 50 MA yukarı çıktığında da yükseliş emaresi sayılan golden cross gerçekleşmiş olur.

Bu kesişmeler her zaman aralığındaki grafikte gözlemlenebilir. Ancak bunlardan en sahih olanı 1 günlük grafiklerdir. Yani her bir mum çubuğunun bir günlük fiyat hareketini simgelediği bu tablodaki hareketli ortalama yer değiştirmeleri büyük önem taşır. Misal BTCUSD grafiğinde en son 200 MA / 50 MA cross-over Mayıs 2018’de yaşandı. O tarihte death cross son kez gerçekleşti ve hala düşmeye devam ediyoruz.

Şu an için 200 MA 4.820 dolar, 50 MA ise 3.870 dolarda. Yani arada hala 1000 dolara yakın bir fark var. Bu fark zamanla azalmalı ve 50 MA yukarı geçmeli. İşte o zaman ümitlenmek için çok daha fazla sebebimiz olacak. Bu iki eğri arasındaki farkın günden güne azaldığını da sözlerimize ekleyelim.

Golden cross nedir? 

Golden cross yani 200 MA ile 50 MA’nın yer değiştirmesi kadar kuvvetli olmasa da bir diğer gösterge de 100 MA ile 50 MA’nın yer değişikliğidir. BTCUSD grafiği en son Ağustos 2018’de (olumlu işaret olan) 50 MA’nın 100 MA üzerine çıkışına şahit olmuştu. Elbette 1 günlük grafikten bahsediyoruz.

Bitcoin Ağustos ayından

 

Grafikte dikkat çekici olan bir diğer husus ise ters Omuz Baş Omuz formasyonuna çok benzer bir oluşum içerinde olması. tOBO formasyonları şiddetli olarak yukarı kırma eğiliminde olurlar. Eğer bu formasyon çalışırsa hedef 5150 dolar. Bu konu hakkındaki detaylı analizimizi 4 gün önceki şu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin ters Omuz Baş Omuz formasyonunu deniyor – Hedef 5150 dolar

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave