Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Paxos 2019’da altın destekli kripto para biriminin ilk adımlarını atıyor!

Paxos 2019’da altın destekli kripto para biriminin ilk adımlarını atıyor!

Paxos 2019’da altın destekli kripto para biriminin ilk adımlarını atıyor!

brave
0

Hali hazırda stabilcoin sunan bir New York merkezli firma, bu yıl altın destekli kripto para biriminin fizibilitesini başlatmak için ilk adımını atıyor.

Paxos’tan altın destekli kripto para

Paxos Standard stablecoin‘i 2018 yılında piyasaya süren Paxos şimdi “her türlü varlık türünü bir blockchain” olarak sunmaya hevesli.

W3C COE’su: Blockchain pandoranın kutusunu açıyor

Şirketin CEO’su Chad Cascarilla’ya göre, bu yeni ICO  çok basit. “Bir kasada ne kadar altınınız varsa o sayıda altın tokeniniz olacak” dedi. Paxos CEO’su, 2019 yılında aktif hale gelebileceğini belirtti.

Her ne kadar herhangi bir emtia blockchain’e uygulanabilir olsa da, Cascarilla “altın muhtemelen en uygun olanı” diyor. New York’ta lisans verilen ilk sanal para şirketi olan Paxos, potansiyel olarak tüm planları gerçekleşirse, blockchain’de hisse senedi alım satımını mümkün kılan ilk şirket olabilir.

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler Borsasından bağımsızlığını ilan edebilir

Kripto para birimlerinin geleneksel menkul kıymetlere bağlanmasına engel olan kuruluşlardan biri, şu anda ETF uygulamaları tarafından istila edilen ve son hükümet kapatma krizinden geri dönen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC). Paxos, altın destekli dijital tokenle yollarına devam etmek için SEC’in cevabını bekliyor.

Şimdi SEC’in masasında iki Bitcoin ETF başvurusu var

Değerli metallerin tokenleştirilmesi, altını ve taşımacılığını bölen, lojistik komplikasyonlara verilen varlık kredilerinde devrim yaratabilir. Tokenizasyonla bir taşla iki kuş vuracaklarını söyleyen Cascarilla: “Hem bir kasada, hem de bir blockchain üzerinde durarak iki dünyayı bir köprüyle bağlamak gibi” dedi. Lütfen bu haberi paylaşın.

Jeremy Allaire: Tokenizasyon Herşeyin Geleceği!

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave