Home Kriptopara Haber Kripto paraların kurumsal benimsenmeleri artıyor!  Online İşviçre Bankasından kripto koruma hizmeti!

Kripto paraların kurumsal benimsenmeleri artıyor!  Online İşviçre Bankasından kripto koruma hizmeti!

Kripto paraların kurumsal benimsenmeleri artıyor!  Online İşviçre Bankasından kripto koruma hizmeti!

brave
0

Kripto paraların kurumsal benimsenmeleri artmaya mı başlıyor? İsviçre bankası bu konuda kiminle ortaklık kurdu? Bu ortaklık ne gibi yarar sağlayacak?


Kripto paraların kurumsal benimsenmeleri artıyor

Büyük bir online İsviçre bankası olan Swissquote, Zug’da bulunan bir kripto koruma firması ile ortak oldu. Ortaklığın temel amacı bankanın platformunda kripto koruma hizmetleri sunmak. Swissquote ortaklığı geçen Cuma resmen duyurmuştu. Ortaklık, kurumsal yatırımcıların cüzdanlarından Swissquote hesaplarına kripto para aktarımı yapabilmelerine ve tam tersi bir işleme olanak sağlamak üzere planlandı.

Kripto piyasasında kurumsal benimsenme ve koruma

Swissquote tarafından kripto koruma hizmeti entegrasyonu kurumsal yatırımcıların gittikçe piyasaya daha fazla oranda ilgi gösterdiğinin bir kanıtı. Swissquote 618 milyon dolar değerinde bir online bankacılık grubu. Grubun koruma hizmetini benimsemesi, faaliyet alanını ve hizmetlerini genişletme planlarının bir parçası.

Firma daha önce de, 2017 de kripto ticareti platformu açmıştı ve müşterilerine dört önemli kripto para, bitcoin, xrp, litecoin ve ether ile işlem yapabilme olanağı sağlamıştı.

Kripto koruma hizmetinin kabulü ise kripto altyapısının en büyük  eksik halkalarından birisi. Çünkü kripto borsalarındaki düzenleyici unsurların eksikliği endişelere yol açıyor ve varlıkları riske sokuyor.

Bu arada, geleneksel koruma hizmetlerinin kripto varlıkları ele alma özelliği yok. Çünkü kripto varlıkların güvenlikleri tamamen cüzdanlara ve özel şifrelere dayalı. Bu durum kurumsal yatırımcıların kripto paralardan uzak durmasına neden oldu şu ana kadar.

Swissquote’un bir finansal teknoloji firması olan kripto saklama firması ile ortaklık yapması, kriptoların korunması işini ehline veriyor olması anlamına geliyor.

Kripto saklama hizmetinin içinde, özel anahtarı hem fiziksel hem de dijital olarak yönetebilmek amacıyla, uygun altyapı çözümlerini sunmak ve en yüksek düzeyde donanım güvenliği modülleri ortaya koymak var.

Ayrıca kripto saklama fiziksel saldırılardan da uzak tutmayı da garanti ediyor. Kripto saklama firmasının CEO’su Stijn Vander Straeten, serverlarını korumak için gizli  bölgelerdeki askeri sığınakları kullandıklarını açıkladı. Sığınakların nükleer bombaya bile dayanıklı olduğu da özellikle vurguladı Straeten

Swissquote ‘un Asya açılımı

Swissquote açıklamasında hizmetlerini Asya’ya kadar götürmek amacında olduklarını da söyledi. Hali hazırda grubun Singapur’da bir şubesi var ve Singapur mali işler kurumundan, sermaye piyasası hizmet lisansı almak için başvuru yapmayı planlıyor.

Alırsa 14 Asya borsasını kendi platformunda gerçek zaman işlemleri için listeleyecek. Böylelikle de kripto ticareti ve koruma hizmetlerinin kapsama alanını genişletmiş olacak.

Swissquote’nun attığı bu adım piyasa adına küçümsenmeyecek bir adım. Kurumsal taleplerin varlığına işaret ediyor ve kripto paraların benimsenmesi adına bir sonraki aşamaya geçilmeye başlandığını da gösteriyor.

Kaynak

(Bknz: Kurumsal yatırımcıların Bitcoin yatırımı için yeni borsa hizmete giriyor)

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave