Home Altcoin ICO’lar geri dönüyor! Bitcoin borsaları Bittrex ve Kucoin Binance’ın izinden gidiyor

ICO’lar geri dönüyor! Bitcoin borsaları Bittrex ve Kucoin Binance’ın izinden gidiyor

ICO’lar geri dönüyor! Bitcoin borsaları Bittrex ve Kucoin Binance’ın izinden gidiyor

brave
0

ICO’lar yeniden popüler oluyor. Bitcoin borsaları Bittrex ve Kucoin Binance LaunchPad’e özediler. Kendi ICO’larını yapma kararı aldılar.


Bitcoin Borsaları Bittrex ve Kucoin Binance’ın İzinde

Binance 2019 başlarında her ay bir kripto para fonlamasını destekleyeceğini duyurmuştu. Binance LaunchPad adı altındaki bu etkinlik kapsamında şu ana dek 2 ICO gerçekleştirildi. Üçüncüsü ise Mart ayında gerçekleştirilecek.

Son derece başarılı geçen bu ilk iki ICO’nun birincisi BitTorrent (BTT) diğeri ise Fetch.AI (FET) olmuştu. Bu 2 coin ICO aşamasında almayı başaranlara güzel karlar bıraktı. Şimdi sırada üçüncüsü var: Celer Network

Bir sonraki Binance ICO’su Celer Network

ICO deyince akla önceden Ethereum gelirdi. Sektörün en saygın kripto parası olan Bitcoin’den sonra adından en çok söz ettiren hep Ethereum oldu. O yüzden bir çok kripto para projesi hedefine Ethereum’u koyarak yola koyuldu. Kimisi tabanı ile, kimisi teknolojisi ile, kimisi de Çin’in Ethereum’u gibi lakaplarla ETH’den rol çalmaya çalıştı.

Bu girişimlerden hiçbiri Ethereum’a rakip olamadı. Lakin gelinen noktada hiç beklenmedik bir şey oldu ve Binance Ethereum’un elinden ICO silahını kapmayı başarıverdi. Önceden ICO’lara katılmak için ETH satın almanız gerekirdi. Bugün artık insanlar ICO’lara katılabilmek için BNB satın almak zorunda. Bu da BNB fiyatını çok üst seviyelere taşıdı.

İlgili: BNB’de %150 artış kaydetti – BNB neden yükseliyor?

Binance’ın izinden

Öyle görünüyor ki Binance’ın ICO başarısı sektörün diğer büyük kripto para borsalarını da etkilemiş. KuCoin CEO’su Michael Gan dün, benzer bir işe giriştiklerini ve yeni etkinliklerine Spotlight adını verdiklerini duyurdu:

“Spotlight adını verdiğimiz yepyeni bir programla geliyoruz. Bu program kapsamında blockchain dünyasının saklı mücevherlerini hep beraber keşfedeceğiz.”

KuCoin bu konuda yalnız değil. ICO trenine bir an önce atlamaya çalışan bir yol arkadaşı daha var: Bittrex. Bittrex’in günlük 77 milyon dolarlık işlem hacmine hükmettiğini belirtelim. KuCoin’in günlük işlem hacmi ise 10 milyon dolar düzeyinde.

Bittrex ise Initial Exchange Offering (IEO) adında kendi konseptini oluşturmaya çalışıyor. Bittrex’in IEO kapsamında piyasaya sunmaya çalıştığı ilk proje ise RAID olacak. Etkinlik tarihi ise çok yakın: 15 Mart Türkiye saati ile 15:00’da. Bittrex kullanıcıları doğrudan BTC kullanarak RAID (XRD) tokenlerini satın alabilecekler.

Bittrex resmi açıklaması için Tıklayın

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave