Home Kriptopara Haber Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için gerekli şartı açıkladı

Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için gerekli şartı açıkladı

Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için gerekli şartı açıkladı

brave
0

Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için neler gerekiyor? Hangi durumda Bitcoin eski muhteşem günlerine dönebilir? Winklevoss kardeşler bu konuda ne gibi öneride bulunuyorlar?


Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi neye bağlı?

Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi kripto piyasasının uzun süredir beklediği bir gelişme. Bir türlü gerçekleşmeyen bu gelişme için kripto dünyasının önde gelenleri çeşitli yorumlar yapıyor ve nedenini, hangi etkenlerin Bitcoin fiyatını yükselteceğini konuşuyorlar.

Gemini Trust kripto para borsasının kurucusu Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için, yatırımcıların kripto piyasasına güven duymaları gerektiğini söylüyor.

Amerika’nın Austin kentinde bir konferansa katılan kardeşler, sektörde yaşanan bazı gelişmelerin piyasaya olan güveni sarstığına dikkat çekti. Winklevoss kardeşlere göre, düzenlemeler yapılarak bu güven yeniden kazanılabilir.

Kardeşler kripto dünyasının bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu ve ancak bu şekilde daha fazla yatırımcıyı kendisine çekebileceğini düşünüyor. Güven konusu ile ilgili olarak da, Kanada’da yaşanan QuadrigaCX olayını örnek gösteriyorlar.

QuadrigaCX borsasındaki yatırımcılar fonlarına erişemiyorlar.

Quadriga, Kanada’da bir kripto para borsası, ve borsa içinde 190 milyon dolar değerinde kripto bulunan bir soğuk depo cüzdana erişimi kaybettiğini iddia ediyor. Ancak yakında açıklanan bir rapora göre de cüzdan boş.

Quadriga’nın yanında, Winklevoss kardeşler 2014 yılında yaşanan Mt.Gox olayını da örnek olarak gösterdiler. O olayda borsa hacklenmişti ve müşterilerin bir kısmı  hala kayıplarını tazmin edemediler.

(Bknz: Winklevoss ikizlerinden 2019’a ait 5 ilginç kripto para tahmini)

Bitcoinin değer kaybetmesi de bir problem

Borsaların başına gelenlerin tek başına sorunun kaynağı olmadığını da vurguluyor kardeşler. Ayrıca Bitcoin’in %80 değer kaybetmesi de,  fiyatının yükselmesine engel olan çok önemli bir etken kardeşlere göre.

Tüm bunlara rağmen kardeşler piyasadan umutlu. İyi bir yönetimin ve uyumun Bitcoin’in kaybettiği değeri yeniden kazanmasına yol açacağına inanıyorlar. Kardeşlerden Cameron Bitcoin fiyatının kısa süreliğine yükselme ihtimalinin olduğunu öngörüyor.

(Bknz: Winklevoss biraderler :Bitcoin altını geçebilir)

Ayrıca Gemini borsasının dünyada bankaya erişimi olmayan yaklaşık 1 milyar, kişiye ulaşmayı hedeflediğini söylüyor Cameron. Finansal sistemi dünya çapında dolar transferi yapacak şekilde genişletmeyi planlıyorlar.

Bu sistemde tüm gerekenler bir akıllı telefon ve kripto para adresi ve insanlar bu şekilde sisteme dahil olacak.

Kripto para piyasası her ne kadar yaşadığı kara kışı henüz atlatamamış ise de, er ya da geç beklediği bahara kavuşacak ve hak ettiği yeri bulacak.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave