Home Altcoin Stellar neden yüzde 12 yükseldi? Yükselişin sebebi neydi?

Stellar neden yüzde 12 yükseldi? Yükselişin sebebi neydi?

Stellar neden yüzde 12 yükseldi? Yükselişin sebebi neydi?

brave
0

Stellar neden yüzde 12 yükseldi? Yükselişin ardındaki gerekçe neydi? Bu tarz yükselişlere genelde olumlu bir haber imza atar.


Stellar Neden Yüzde 12 Yükseldi

10 Mart Pazar günü Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar için sakin geçti. Stellar hariç! Piyasa büyüklüğü sıralamasında 9. sırada bulunan Stellar (XLM) diğerleri kırmızı görünürken %12’lik beklenmedik bir yükselişe imza attı.

Esasında XLM yükselişi sadece bugünün ürünü değil. Yükseliş birkaö gün öncesinden başlamıştı. Aşağıdaki cmc grafiği şu ana kadar olan yükseliş dalgasını gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz Cuma günü 0.0085 dolardan başlayan yükseliş bugün 0.099 dolara kadar yükseldi, yani 0.01 dolar değerine ramak kaldı.

Yükseliş Stellar’ın piyasa büyüklüğünü 1.6 milyar dolardan 1.9 milyar dolara taşıdı. Şu aşamada Binance Coin (BNB) ile arasında yalnızca 100 milyon dolar kalmış görünüyor.

Stellar (XLM) subreddit başlığı altında dolaşıma sokulan bir haberin bu yükselişi tetiklediği düşünülüyor. Söylentiye göre yakında gerçekleştirilecek olan Money 20/20 konferansında büyük bir gelişmenin duyurusu yapılacak. Stellar kurucularından Jed McCaleb’in konferansa konuşmacı olarak katılacağı da biliniyor.

ABD’de tertiplenecek olan Money 20/20 konferansına daha çok var. O Ekim’de yapılacak ama aynı organizasyonun Asya ayağına sayılı günler kaldı. 19 ile 21 Mart tarihleri arasında yapılacak olan organizasyona kadar Stellar’da yükseliş umudu devam ediyor. Eğer yetkili ağızlardan yalanlanmazsa tabi.

Kripto para hareketleri dahil tüm forex ve borsa işlemlerine insanlar iki farklı açıda yaklaşırlar. Birincisi yükseliş veya düşüşü tetikleyecek bir haber mi geldi? Hangi haber bu hareketi meydana getirmiş olabilir düşüncesiyle haber kovalanır. İkinci yöntem ise grafiklerden yardım almaktır. Analistler tabiri caizse mum çubuklarından başlarını asla kaldırmazlar. Haberlerle de ilgilenmezler. Olası tüm haberlerin zaten grafikler tarafından içselleştirildiğine inanırlar.

Yükselişin Tekniği

Buıgün daha Stellar yükselişi tetiklenmemişken yayınladığımız grafik analizi de bu türden. Öğleden sonra yayınlanan haberimizde yalnızca grafiklere bakarak Stellar’ın sert yükseliş yapabileceği konusunda uyarmıştık. Haber yayınlandıktan kısa süre sonra Stellar yükseliş hareketini hızlandırdı.

Teknik analize inanmayan okurlarımızdan aşağıdaki Stellar ve Ripple örneklerine göz gezdirmelerini rica ediyoruz.

Stellar ve Ripple fiyat görünümü – Stellar yükselen üçgende – Dikkat! Başlığın sonunda dikkatini çektiğimiz gelişme yani yükselen üçgenin yukarı kırarak ani yükselişe imza atması bilfiil gerçekleşti.

Asıl sorulması gereken soru şu: Nasıl oluyor da Stellar hakkında iyi bir haber tam da yükselen üçgenin kırılma bölgesine yaklaştığımızda geliyor? Yükselen üçgen oluştuğu için mi güzel haber geliyor yoksa gelecekte iyi haber geleceğini hisseden yatırımcılar alım-satım emirleri ile grafiği o kıvama getiriyor?

Determinist fizik sebep-sonuç ilişkisi içinde cevaplanabilir sorular sorar ve konu kapanır. Saçaklı mantığın işin içine girdiği kaos teorisi, insan davranışları, piyasa hareketleri ve kuantum fiziğini akıl ve mantık yoluyla izaha çalışmak çok zordur. O yüzden rastlantısal gibi görünen içiçe geçmelerle örülü bir piyasa dinamiğine bakıyoruz. İşte bu yüzden hangi varlığın ne zaman yükselip ne zaman düşeceği konusu hem öngörülebilir hem de öngörülemez oluyor. Yani kuantum fiziğindeki “superposition ilkesi” geçerliliğini koruyor.

Money 20/20 konferansı, Stellar yükselişi, teknik analizler ve kuantum fiziğinin tek yazıda birleştirildiği başka haber sitesi bulamazsınız. O yüzden www.koinmedya.com ‘da kalmaya devam edin!

Stellar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave