Home Kriptopara Haber Siz de kripto para gönderirken geriliyor musunuz?

Siz de kripto para gönderirken geriliyor musunuz?

Siz de kripto para gönderirken geriliyor musunuz?

brave
0

Kripto para gönderirken siz de gerilenlerden misiniz? Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların %60’ı kripto para gönderirken stres yaşıyor.


Kripto Para Gönderirken Stres Yapıyor Musunuz?

Foundation for Interwallet Operability (Cüzdanlar arası Operasyon Vakfı)’nın yaptığı bir araştırmaya göre kullanıcıların %60’ı kripto para gönderimi yaptıktan kısa süre sonra ciddi manada geriliyor.

Çalışmanın amacı kripto para kullanıcıları ile kripto paralar arasındaki duygusal bağın detaylarını ortaya çıkarmak. Araştırma kapsamında 200 kripto para kullanıcısına sorular soruldu. Sonuçlara göre bu 200 kişiden yalnızca %25’i işlem komutunu girdikten sonra “çok rahat” hissediyor. %58’i ihtiyatlı olduklarını, %17’si ise ağır kaygı duyduğunu belirtti.

Araştırma denekleri 3 yıldır kripto para kullanan ve daha az süredir bu sektörde olanlar olarak ikiye ayırmış. 3 yıldan fazladır bu sektörde olanların çok daha az stres yaptığı gözlemlenmiş. 3 yıldan az süredir kripto paralarla iştigal edenlerin %73’ü 2018’de kripto para alıp satmaya başlamış. Ve bu kesim en çok stres yapan kesimi oluşturuyor.

Dahası 2018 yılında işlem yapanların %55’i en az bir kez sorun yaşadıklarını belirtmiş. Hatta bu kişiler alıcı adresi doğru girmelerine rağmen bu sorunu yaşadıklarını belirtiyor. Kullanıcıların %18’i ise bireysel hatalardan ötürü para kaybı ile karşı karşıya kaldıklarını belirtmiş.

Foundation for Interwallet Operability CEO’su David Gold CCN’ye verdiği röportajda şunları belirtti:

“Eğer kripto, ademi merkeziyetçi olmayan değerin kesintisiz hareketini sağlama ve dünya çapında ağın bilgi hareketi için yaptığı değerin hareketi için yaptığı potansiyelini gerçekleştirecekse, önemli ölçüde iyileştirilmesi gereken çok sayıda kullanılabilirlik sorunu var.”

Kripto paralar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave