Home Bitcoin Bitcoin güçlü bir yükseliş yapmadan düşmesi neden beklenmiyor?

Bitcoin güçlü bir yükseliş yapmadan düşmesi neden beklenmiyor?

Bitcoin güçlü bir yükseliş yapmadan düşmesi neden beklenmiyor?

brave
0

Bitcoin güçlü bir yükseliş olmasa da son zamanlarda bir miktar toparlandı. Peki fiyatı bundan sonra hangi yönlere hareket edebilir? Yazımızda  bununla ilgili tahminlere yer vereceğiz.

Bitcoin grafikleri ne söylüyor?

Beklendiği üzere geçen birkaç günde bir miktar toparlanmakla birlikte Bitcoin güçlü bir yükseliş henüz gerçekleştiremedi. Ve fiyat şimdi %38.2 Fib  seviyesine yaklaştı.  Fiyatın, sonraki %61.8 Fib seviyesine hareketinden önce bu seviyeyi test edip, sonra üzerinde konsolide olması bekleniyor. %61.8 seviyesi 4,200$’a doğru toparlanmaya yol açacaktır. Ve böylece önümüzdeki haftalarda 3,000$’a doğru hızlı bir düşme için zemin hazırlayacak. Bu hareket olmadan sonraki düzeltmenin olmasını beklemiyoruz. 4 saatlik BTC/USD grafiğinde görülen Gartley boğa deseni bu hareketle meyvesini verecektir. Bunun da ötesinde Şubat 2019 başından beri toparlanan fiyatın aynı şekilde düşmesi bekleniyor.

Bu sefer Bitcoin’e yatırım yapar mıydınız?

Bitcoin fiyatının daha geniş zaman çerçevelerinde şu an aşırı alım şartlarına ulaştığı görülüyor. Fakat kısa dönem ralliler için hala geniş bir alan var. Gelecek haftalarda BTC’nin yönünü tayin edebilmek için bu haftanın kapanışı kritik olacak. Eğer fiyat 4,000$ üzerinde kapanırsa düzeltmenin gelecek haftanın başlarında bile olacağını bekleyebiliriz. Ancak fiyat 3,800$ civarında kapanırsa düzeltme sonraki haftaya kalabilir. BTC’nin henüz tehlikeyi atlatamadığında şüphe yok. Yatırımcıların tekrar yükselişe geçmesi için fiyatın 6,000$’ı geçmesi gerekiyor. Diğer taraftan yatırımcıların düşüşe geçmesi için fiyatın şu anki seviyenin altına düşmesi gerekli.

Bitcoin piyasasında başarılı bir uzun vade yatırım yapmak ister misiniz? İşte farklı açılardan çok önemli ipuçları! -2

 

BTC’nin dibi görüp görmediği konusunda farklı düşünüyor olabiliriz. Fakat şu anki seviyelerden sürekli olarak düşüş göstermesi ihtimali yükseliş ihtimalinden daha fazla değil. 4 saatlik BTCUSDShorts grafiğinin gösterdiği üzere, açılan kısa pozisyonların sayısı güçlü bir dirençle karşılaşmadı. Yakın gelecekte BTCUSDShorts’un direnç çizgisini test etmesini bekliyoruz. Eğer beklediğimiz gibi güçlü bir reddedilme ile karşılaşırsa kısa dönemde çetin bir BTC rallisi görebiliriz. Bu, Bitcoin fiyatını 4,000$ üzerine itebilir. Burada bir şeyi not etmek lazım: Eğer BTCUSDShorts 17,347 civarında desteğini kırdığı takdirde satış baskısında keskin bir düşüş görebiliriz ve BTC 6,000’e doğru uçuşa geçebilir.

Samsung’un dokunduğu uçuyor – Cosmo Coin 5 kat yükseldi

Bitcoin’e uzun dönem görünümü göz önüne alındığında, BTCUSDShorts’un 17,347 civarında desteğini kırmasını beklemiyoruz. Fakat yine de bir ihtimal olarak yerini koruyor. BTCUSDShorts için en muhtemel senaryo  direnç hattında güçlü bir reddedilme ile karşılaşması ve üçlü bir dip oluşturmak üzere destek hattına geri düşmesi. Bu, direnç hattına doğru muhtemelen daha sonra kırılacak ve yoğun panik satışını tetikleyecek diğer bir harekete yol yapacaktır. Sonuçta, gelecek haftalar ve aylarda fiyatın nihayetinde gerçek dibine doğru düşmesini getirecektir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave