Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin borsası Binance yarın 8 saatlik bir bakıma giriyor! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin borsası Binance yarın 8 saatlik bir bakıma giriyor! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin borsası Binance yarın 8 saatlik bir bakıma giriyor! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

brave
0

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance, yarın, yani 12 Mart 2019’da, Türkiye saati ile sabah saat 5 civarında, 8 saatlik bir bakım planladı.

Bitcoin borsası Binance yarın bakıma giriyor

Bitcoin borsası Binance, sistem yükseltmesi bakımını web sitesinde yayınlanan resmi bir yazıyla duyurdu.

Yazıya göre, borsada alım satımın yanı sıra, para yatırma ve çekme işlemleri de bakım süresi boyunca dondurulacak. Eğer bir kullanıcı, planlanan bakımdan hemen önce bir depozito yaparsa, muhtemelen miktar bakım bittikten sonra hesabına yansıtılır. Zamanlanan bakımın yaklaşık sekiz saat sürmesi beklenmektedir.

Binance coin BNB 7. sıraya yükseldi! Bugün ki artış yüzde 13

Bitcoin fiyatı bakımdan nasıl etkilenir?

Binance gibi büyük bir kripto para borsası ne  zaman planlı bakımdan geçse, büyük Bitcoin balinalarına fiyatı değiştirmek için şans verdiği söyleniyor. Çoğu zaman, bakım tamamlandığında, küçük yatırımcılar konumlarının zorla likidite edildiğini öğrendiler.

Araştırma sonuçlarına göre Bitcoin Balinaları güç kaybediyor!

Binance, yaklaşmakta olan bakımın nedenini veya yapacakları değişiklikleri açıklamadı. Ancak borsa CEO’su, güncellemenin büyük olacağını ve kullanıcı fonlarının SAFU olduğunu belirten bir tweet attı.

SAFU Nedir?

SAFU, Binance’taki işlem ücretinin % 10’unu alan ve zor durumlarda daha iyi güvenlik sağlamak için yapılan özel bir fon olan Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu anlamına gelir.  0.25 $ değerindeki bir Syscoin 96 BTC’ye (615.000 $) satıldığında ciddi bir durum yaşandığında Binance SAFU’yu aktif hale getirdi. Binance, bu olayda, alım satım ve geri çekmeyi çok hızlı durdurdu. Durum çözülene kadar API’yi de kaldırmak zorunda kaldılar.

Binance Syscoin (SYS) Olayı Sonrasında Zararları Karşılıyor!

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave