Home Altcoin Monero güncellemesi başarı ile gerçekleştirildi

Monero güncellemesi başarı ile gerçekleştirildi

Monero güncellemesi başarı ile gerçekleştirildi

brave
0

Monero güncellemesi başarı ile gerçekleştirildi. Monero tarihinin en büyük güncellemesi olan ve yaklaşık 1 milyon güncelleme içeren yama Monera ağına sıkıntısız bir şekilde entegre edildi.


Monero güncellemesi hayata geçti

 

Monero güncellemesi hayata geçti. Daha önceden yapılması planlanan ve kullanıcılara bildiren güncelleme sıkıntısız bir şekilde Monero protokolüne entegre edildi.

Monero bu güncellemede, daha iyi bir ASIC direnci için PoW algoritmasını yükseltmenin yanı sıra, siber saldırılara karşı sistemi daha güçlü hale getirdi. Buna ek olarak bu güncellemede Monero (XMR), kullanıcıların gizliliğini garanti eden bir dizi güncellemeyi de hayata geçirdi.

Güncellemenin detayları

Monero güncellemesinin yaklaşık 1 milyon küçük güncelleme barındırdığı duyurulurken, 3 tanesinin diğerlerine nazaran daha fazla önem arz ettiği bildirildi. İşte o üç güncelleme:

  1. Monero ASİC cihazlarını bir nebze olsun frenleyebilmek için PoW algoritmasında değişikliğe gitti. XMR artık CryptoNight-R algoritmasını kullanacak. Bu değişiklikle beraber Monero kazmak isteyen madencilerin yazılımlarını güncellemeleri gerekecek.
  2. Bu güncelleme Monero’yu, büyük patlama olarak adlandırılan siber saldırılara karşı daha korunaklı hale getirdi.
  3. Bu güncellemenin belki de en iyi yanı, işlemlerin daha homojen hale getirilip, Monero’da bulunan gizliliği en had safhaya çıkarması oldu. Bu güncellemeyle bir işlem için daha fazla eşin onayı gerekecek ve blockchain defterinde takibi oldukça zorlaşacak.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave