Home Altcoin Fransa’dan kripto regülasyonu: Fransa’da bazı kripto paralar yasaklanıyor!

Fransa’dan kripto regülasyonu: Fransa’da bazı kripto paralar yasaklanıyor!

Fransa’dan kripto regülasyonu: Fransa’da bazı kripto paralar yasaklanıyor!

brave
0

Fransa’dan kripto regülasyonu. Fransa bazı kripto paraları yasaklıyor. Bu kripto paralar kimlik bilgilerini gizli tuttuklarından illegal faaliyetlerin finansmanında kullanılabiliyor. Hangi kripto paraların yasaklandığını görmek için haberimizin içeriğine bakınız.


Fransa’dan kripto regülasyonu: Bazı kripto paralara yasak geliyor.

Fransa Ulusal Meclisi Finans Komitesi Başkanı Eric Woerth, anonim kripto paralar için yasak getiren bir düzenlemeyi önereceğini duyurdu. Anonim kripto paralar ile gerçekleştirilen işlemlerde işlemi gerçekleştirenin kimliği gizli tutuluyordu. Kimliklerin gizli tutulması ise bu tür kripto paraların kriminilize olmasına neden oluyor.

Hazırlanan raporda ilgili bölüm şu şekilde:

“Kimlik bildirimini önleyen ve tam gizliliği sağlayan kripto para ticareti ve dağılımını yasaklayan bir kanun tasarısı uygun olacaktır… Bazı kripto paralar sahiplerinin belirlenme olasılığını ortadan kaldırıyor. (Bu kripto paralar): Monero, PIVX, DeepOnion, Zcash…”

Woerth, kripto para piyasalarında kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık gibi sorunlarında ele alınacağını duyurdu. Ayrıca kripto para piyasalarında girişimcilerin çıkarlarını da koruyacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz Nisan ayında Japonya’da anonim kimlik uygulaması gerçekleştiren Monero ve Dash  gibi kripto paraların ticareti engelleyen düzenlemeler gerçekleştirmişti.

Fransa’da kriminilize olabilecek kripto paralar yasaklanırken legal kripto paraların ve blockchain teknolojisinin önü açılıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasaları ve blockchain teknolojisini destekleyen açıklamalarda bulundu. Bu konuda aşağıdaki haberimiz dikkatinizi çekebilir:

Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması

Regülasyonlarla ilgili aşağıdaki haber ilginizi çekebilir:

Bitcoin regülasyonları ve Endonezya örneği: Regülasyonlar neden kripto para piyasaları için önemli?

Bitcoin ve kriptoda regülasyonlar dalga dalga yayılıyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave