Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Ethereum Constantinople hard forku başarı ile tamamlandı, sırada Istanbul var!

Ethereum Constantinople hard forku başarı ile tamamlandı, sırada Istanbul var!

Ethereum Constantinople hard forku başarı ile tamamlandı, sırada Istanbul var!

brave
0

Ethereum Constantinople hard forku başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra, Ethereum blockchain’e yeni işlem bloklarının eklenme oranı yeniden artış gösterdi. Sırada Istanbul hard fork var.

St. Petersburg ve Ethereum Constantinople hard forku başarıyla tamamlandı

Constantinople ve St. Petersburg hard forklarının başarılı bir şekilde uygulandı. Analiz firması Etherscan’a göre, günlük blok sayısı yükseltme işleminden sonraki 24 saat içinde 1.500 bloktan fazla arttı ve ana ağa kabul edildi. Blok sayısındaki yükseliş, geçtiğimiz Perşembe günü aktif hale gelen Ethereum Improvement Offer (EIP) 1234’ün ardından bir yıl boyunca madencilikteki zorluk bombalarını dağıttığı için beklendiği gibi.

Onaylandı: Ethereum Constantinople ve St.Petersburg hard forkları zamanında gerçekleştirilecek

Zorluk bombası Ethereum ağının madencilik zorluğunu kademeli olarak arttırıyordu ve geçen Aralık ayından bu yana blok oluşumunu yavaşlatıyordu. EIP 1234’ün aktifleştirilmesinin ardından, blok oluşumunun yavaşlaması 19 saniyeden 14 saniye hıza düşmüştür.

Şimdi, Ethereum’un ana geliştirici ekibi, İstanbul olarak adlandırılan bir sonraki hard fork’a, yeni EIP’ler dizisine hazırlanıyor. Bir sonraki hard fork için zaman çizelgesi hala belirlenmedi, ancak eski çekirdek geliştirici Afri Schoedon, ana ağ etkinliğinin bu yıl Ekim ayında gerçekleşebileceğini öne sürüyor.

Ethereum, son ağ güncellemesinde ciddi bir sorunla karşılaşmadı ve oldukça sorunsuzdu. Kripto cüzdanı aracı MyCrypto CEO’su Taylor Monahan, Coindesk ile yakın tarihli bir röportajında, Ethereum ekosisteminin hard fork’unun zorluk seviyesi hakkında yorum yaptı.

Ethereum ve Tron 28 Şubat’ta birlikte hard fork’a gidiyor

“Ne zaman fork olursa o zaman endişeleniyorum çünkü çok hareketli parçalar var. Madencileriniz var. Donanımınız veya düğümleriniz var. Geth, Parity, Harmony ve tüm farklı istemci yazılımlarınız var. Borsalar, cüzdanlar ve aradaki şeyler var. İşlerin ters gidebileceği pek çok yer var. ”

Etherscan dahil olmak üzere birden fazla blockchain analitik firması olan Alethio, hard fork’tan sonra işlem hacimlerinde ya da akıllı sözleşme mesaj çağrılarında önemli bir dalgalanma bildirmedi.

Kaynak

İlginizi çekebilir

SFOX kripto volatilite raporu: Bitcoin kripto kışı sona eriyor

Ripple’dan yoksullukla mücadele için Tipping Point’e 1 milyon dolarlık bağış

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave