Home Kriptopara Haber Kaspersky: Kripto paralar muhteşem, fakat dünya buna henüz hazır değil

Kaspersky: Kripto paralar muhteşem, fakat dünya buna henüz hazır değil

Kaspersky: Kripto paralar muhteşem, fakat dünya buna henüz hazır değil

brave
0

Kripto paralar muhteşem, fakat dünya buna henüz hazır değil. Kripto para dünyasını anlatmak için Eugene Kaspersky’ın bu sözlerinden daha iyi bir tabir herhalde kullanılamazdı.


kripto paralar muhteşem ama daha vakit var

 

Kaspersky Ceo’su Eugene Kaspersky, Dubai merkezli ticari yayın kanalı olan Arabian Business’e verdiği röportajda, kripto paraların muhteşem olduğunu ve bir gün mutlaka fiat paraların yerini alacağını iddia etti.

Eugene Kaspersky:

”Her nereye gidersem gideyim, bana blockchain ve kripto paralar hakkında ne düşündüğüm soruluyor. Bu yüzden bu sefer siz sormadan ben cevaplamak istiyorum. Şahsen bir siber güvenlik uzmanı olarak, kripto paraların muhteşem olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber gelecekte kripto paralar, fiat paraları egale edip global dünyanın yeni ticaret metası haline gelecektir.

Bana kalsa bu devrimi hemen şimdi yaparım. Ancak çevresel koşullar düşünüldüğünde bu devrimin hemen şimdi gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor. Öncelikle gerek insanların blockchain tabanlı projeler hakkında bilinçlendirilmesi, gerekse 1157 yılında Venedik’te Venedik Bankası’nın kurulmasıyla başlamış yerleşik bankacılık sektörünün bu teknolojiye evrilmesini sağlamak gerekiyor.

Bankaların evrilmesini sağlamak gerekiyor dedim, çünkü bazı bankaların sizlerin de bildiğiniz gibi Ripple Şirketi’nin, xRapid ağını kullanmaya başladığını görüyoruz. Tabi blockchain teknolojisinin ne tarafa döneceğini şimdilik kestirmek çok zor. Bankalar bu teknolojiye ne kadar ayak uydurmaya çalışırsa çalışsın, sonuçta bankaların para kazanması gerekir. Kripto paraların da asıl çıkış amacı insanları bu yükten kurtarıp özgürleştirmek değil mi? Bu sebeple bankalar ne kadar çabalarsa çabalasın, mevcut bankacılık sisteminin önümüzdeki 20 yıl içinde kökten değişmesi ya da tamamen ortadan kalkması doğal bir olasılıktır. Buna biyoloji biliminde doğal seleksiyon denir.

Uzun lafın kısası, kripto paralar muhteşem. Kripto paraların geleceğinden kesinlikle en ufak bir endişe duymuyorum. Ancak dünyanın biraz daha zamana ihtiyacı olduğu da yadsınamaz bir gerçek.”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave