Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Putin kripto para düzenlemelerinin Temmuz’a kadar onaylanması için ültimatom verdi

Putin kripto para düzenlemelerinin Temmuz’a kadar onaylanması için ültimatom verdi

Putin kripto para düzenlemelerinin Temmuz’a kadar onaylanması için ültimatom verdi

brave
0

Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, kripto para düzenlemelerinin  bu yıl Temmuz ayına kadar onaylanması için Rus hükümetine ültimatom verdi. Rusya daha önce dijital finansal varlıklar tanımını kripto parayı da içerecek şekilde genişletmişti.

Putin kripto para düzenlemelerinin Temmuz’a kadar yasalaşmasını istiyor

Kremlin web sitesinde yayınlanan bir belgeye göre, Putin kripto para birimleri için federal yasaların oluşturulmasını da içeren 47 emir listesini onayladı. Emir, hükümetten ülkedeki dijital varlıkların geliştirilmesi ve büyümesi için federal yasaları resmileştirmek amacıyla parlamentonun alt meclisiyle birlikte çalışmasını istiyor.

Venezuela’dan sonra Rusya da petrole dayalı kripto para çıkarmayı planlıyor

Emrin detayları

“Medeni hukuk işlemlerini elektronik ortamda yürütmek, dijital finansal varlıkları düzenlemek ve dijital teknolojileri kullanarak finansal kaynakları çekmek için prosedürü belirlemek”

Yasayı kesinleştirme tarihi 1 Temmuz 2019 olarak belirlendi ve sorumlu bakanlar arasında başbakan Dmitry Anatolyevich Medvedev ve Devlet Duma Başkanı Vyacheslav Viktorovich Volodin yer alıyor.

Yasadaki dijital varlık tanımlarını değiştirme

Ülkede kripto kullanımını resmileştirmeyi amaçlayan tasarı, yıllar içinde birçok değişiklik ve düzenleme gördü. Tasarı için orjinal metin revize edildi ve token, akıllı sözleşmeler, madencilik ve kripto para gibi terimler kaldırıldı. Bununla birlikte, dijital finansal varlığın yasal tanımı kripto para birimlerini içerecek şekilde değiştirildi.

Samsug Galaxy S10 Bitcoin cüzdanında yer alacak 6 şanslı kripto para

Bu, Cumhurbaşkanı Putin’in Rusya’da kripto para birimleri kullanımının düzenlenmesi ve resmileştirilmesi için baskı yaptığı ilk zaman değil. Sadece geçen yıl, merkez bankasından hükümetle birlikte çalışmasını ve ülkedeki dijital varlıkların çeşitli parametrelerini ve durumunu belirlemelerini isteyen benzer bir emir ortaya koymuştu. Ancak önceki emir, akıllı sözleşmeler ve token gibi terimleri içermekteydi.

Falcon Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i bankacılık varlıklarına dönüştürüyor

Onaydaki Gecikmeler

Geçen yılın Mayıs ayında, Rusya Parlamentosu’nun alt meclisinde düzenlemeleri belirlemek ve resmileştirmek için toplam üç yasa çıkarıldı. Ancak, milletvekilleri tasarıyı onaylamak için ortak bir zemin bulamadılar. Tasarının Mart ayında tekrar gözden geçirilmesi planlanıyor ve birçok medya kuruluşu nill’in neredeyse son aşamasında olduğunu iddia ediyor.

Medvedev, Ocak ayında kripto para birimlerini gömmek için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Rusya Başbakanı Medvedev’den kripto para yorumu

“Herhangi bir sosyal olguda, herhangi bir ekonomi enstitüsünde olduğu gibi, hem parlak hem de karanlık tarafları var”

Rus parlemantosunda kripto para düzenlemeleri konusunda farklı görüşler var.

Daha bu ayın başlarında, adalet bakanı kripto para biriminin federal yasalar altında tanımlanacak bir noktaya ulaşmadığını dile getirmişti.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave