Anasayfa Altcoin Altcoin Haber SBI CEO: 2025 yılına kadar tüm Japon bankalarının XRP kullanmasını istiyorum

SBI CEO: 2025 yılına kadar tüm Japon bankalarının XRP kullanmasını istiyorum

SBI CEO: 2025 yılına kadar tüm Japon bankalarının XRP kullanmasını istiyorum
0
koinmedya_googlenews

Coinbase Pro’da yeni listelenmesinin ardından, Ripple’nin destekçisi SBI, 2025 Osaka Expo’ya kadar tüm Japon bankalarının XRP tokenini kullanması için plan yaptığı haberini duyurdu.

2025 Osaka Expo’ya tüm Japon bankalarının XRP ile girmesi muhtemel

SBI Holdings Başkanı ve Temsilci Direktörü Yoshitaka Kitao, bu ayın başlarında SBI VCTrade’in Mart ayında başlayacağını belirtti . Bu, onaylanmış üyelerin , Japon Yen’i (JPY) ile diğer tokenlerin yanı sıra XRP tokenini satın alabilecekleri anlamına geliyor.

koinmedya_bybit

İlgili: SBI CEO’su: Birçok büyük banka uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacak

Sipariş defterlerinin aktifleşmesiyle birlikte, Japonya pazarında bu grup bankalarca büyük hacimli sınır ötesi işlemlere olanak sağlayacak ek likidite sağlanacaktır. VCTrade platformunun yakın bir zamanda açılması bekleniyor.

Japon yayını Coinpost ile yapılan bir mülakatta, Kitao XRP’nin geleceğinden ve faydalarından bahsetti:

… XRP kullanarak “xRapid” kullanımı yaygınlaşıyor ve Ripple ağlarına katılan şirket sayısı önemli ölçüde artıyor. Dolayısıyla bu anlamda, Ripple teknolojisi kullanımı, uluslararası para transferinde “XRP” kullanarak giderek yaygınlaşacak. “Gerçek talep” olmadıkça sanal para zordur, ancak “gerçek talebin” bundan böyle ortaya çıkacağına inanıyoruz.

İlgili: Ripple partneri xRapid ile ilgili gelecek planlarını açıkladı

Bununla birlikte, duyuruda yer alan bilgilerin en ilginç yanı, SBI’nin hedefinin Japon bankalarının 2025 Osaka Expo’ya kadar zaman içinde XRP tokenini kullanmasıdır. SBI, kuşkusuz bu iddialı teklifi çok sayıda bankanın XRP kullanmasını sağlamak için birkaç banka ile bir konsorsiyum yarattı.

SBI Başkanı, şirketin 2025’te Osaka Expo’ya bir ödeme platformu olarak getirmeyi hedeflediği dijital para kullanımına yardımcı olacak bir “S Coin Platformu” üzerinde çalıştığını belirtti.

Bitcoin “temelde değersiz” bir varlık

Kitao ayrıca, Warren Buffett’ın da söylediği gibi “Bitcoin’in temel bir değerinin olmadığını”  ve XRP’nin bir numaralı kripto varlık olduğunu iddia etti.

İlgili: Bitcoin’den tutkuyla nefret eden 3 ünlü

Bitcoin’in temelde hiçbir değeri yoktur. Bit koinlerin pratik kullanımda giderek daha fazla kullanılacağı gerçeği, o fiyat söz konusu olduğunda kolay değildir. Bu yüzden, XRP’nin sanal paralar içinde muhtemelen bir numaralı kripto varlık olduğunu düşünüyorum.

Kitao, XRP’de yükseliş eğilimine sahip  ve geçmişte, Ripple’in ve fiyatının evrimi hakkında birçok net açıklamalarda bulundu.

Örneğin, SBR VC aktif olarak başladığında  XRP tokeninin 10 dolara atlayacağını söylemişti. Bu esnek bir şey olabilir, ancak XRP’nin son aylarda iyi bir haber dalgasına bindiğine hiç şüphe yok.

İlgili: Coinbase neden birdenbire Ripple (XRP)’yi listeleme kararı aldı?

Kaynak

X