pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin ABD ekonomisinin en yetkili kişisi FED Başkanı Jerome Powell: Bitcoin yorumu

ABD ekonomisinin en yetkili kişisi FED Başkanı Jerome Powell: Bitcoin yorumu

ABD ekonomisinin en yetkili kişisi FED Başkanı Jerome Powell: Bitcoin yorumu
0
koinmedya_googlenews

ABD Merkez Bankası Başkanı Senatoda Bitcoin ve kripto piyasalarını yorumladı. Jerome Powell Bitcoin yorumu şu şekilde: Para politikalarınızı etkilemiyor. Bu yorum ne anlama geliyor?


Jerome Powell: Bitcoin yorumu

ABD ekonomisinin en yetkili kişilerinden birisi şüphesiz FED (Merkez Bankası) başkanıdır. FED’in alacağı faiz kararları tüm dünyaca takip edilir. FED’in faiz indirimi veya artışı gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin ekonomileri üzerinde çok önemli etkiler doğuruyor.

Ekonomide bir atasözü haline gelmiş bir söz var. “ABD ekonomisi hapşırsa Avrupa gribe yakalanıyor. Gelişmekte olan ülkeler ise zatürreeye”. Bu nedenle ABD ekonomisinin alacağı kararlar küresel anlamda sonuçlar doğuruyor.

koinmedya_brave

Bu durum şüphesiz Bitcoin ve kripto para piyasaları için de geçerlidir. Bunun en son örneğini koinmedya.com adresinden verdiğimiz Güney Kore haberinde gördük. Güney Kore, kendi Bitcoin ETF kararı için ABD’nin vereceği ETF kararını bekliyor. İlgili haberimiz için lütfen linke tıklayınız.

FED Başkanı Jerome Powell, bugün Senato’da Senatör Barry Loudermilk’in sorularını cevaplandırdı.

Senatör’ün Bitcoin ve Kripto paralar FED’in para politikalarını etkiliyor mu sorusuna Fed Başkanı şu cevabı verdi:

“Para politikaları üzerinde kripto paraların etkisi çok önemli değil. İnsanlar ödemeler için kripto paraları çok fazla kullanmıyorlar. Bazıları değer birim aracı olarak kullanıyor. Çok volatilite gösteriyor ve bundan dolayı çok talep görmüyor.”

Bu açıklamasının ardından senatörle bu konuyu off-record konuşmak istediğini belirtiyor.

Bu açıklama neden önemli?

En azından ABD hükümeti (en yetkili ağızdan) Bitcoin ve kripto paraları Amerikan para sistemi için tehdit görmüyor. Bu da şu anlama geliyor ki Bitcoin ve kripto para piyasaları için önleyici bir regülasyonlar kamu yetkilileri tarafından ortaya konulmasına ihtiyaç duyulmayacak (en azından kısa dönemde).

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler:
X