Home Altcoin Ripple’dan dev bir adım daha: R3 Ripple (XRP)’yi 50 yeni bankaya taşıyor

Ripple’dan dev bir adım daha: R3 Ripple (XRP)’yi 50 yeni bankaya taşıyor

Ripple’dan dev bir adım daha: R3 Ripple (XRP)’yi 50 yeni bankaya taşıyor

brave
0

R3 Ripple için önemli bir adım atıyor. Kurumsal blockchain firması R3 kurumsal sermayenin dijital kredi ağı Instamatch Global ile ortaklık yapıyor. Instamatch R3’ün Corda Settler aracığıyla 50 bankada XRP ile işlemleri test ediyor.


R3 Ripple için yeni bir atılım olacak

Corda Settler şirketlere kripto para ve geleneksel emtiları dağıtık defter teknolojisi ile transfer imkanı sunuyor. Platform bir ilk olarak XRP’yi kripto ödeme sistemine dahil etti. Instamatch şu anda anlık transfer işlemleri için Corda Settler sistemini merkeziyetsiz uygulamanın inşa edildiğini açıkladı.

“Gün içi işlemlerin yüksek hızda gerçekleşmesi için R3/XRP ile merkeziyetsiz uygulamaları entegre ediyoruz. Bizim para piyasamız bankalara, aile şirketlerine, kurumlara, şirketlere ve kamu kuruluşlarına birbirleri arasında nakit gönderimi yapabilecekleri yüksek güvenlikli, GDPR uyumlu merkeziyetsiz uygulamalar sunuyor. Bu uygulama ile mevcut merkezi veritabanı sisteminin yerine daha modern bir merkeziyetsiz uygulama sunulacak. Bu uygulama ile ilk etapta 50 banka ve 1 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirilecek.”

 

Instamatch İsviçre menşeli bir finansal altyapı firması. XRP araştırma merkezine göre bankalar için şu anda sistem test kullanımına açılmış durumda.

Hatırlanırsa Ripple ve R3 geçen Eylül ayında uzun süredir devam eden bir yasal anlaşmazlığı sonlandırmış ve ortak bir noktada buluşmuştu. R3 Ripple Lab’a karşı 2017 yılında satın alma anlaşmasını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. Anlaşmaya göre R3 2019 sonuna kadar 0,0085 USD değerden 5 milyar Ripple alma hakkına sahipti. Sonrasında ise XRP değeri hızla artmış ve bugün 0,34 Dolar değerden piyasada karşılık bulacak noktaya ulaşmıştı. Eylül ayında varılan anlaşmanın detayları komuoyu ile paylaşılmadı.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave