Home Bitcoin BTC fiyat analizi: Bitcoin yükselişe devam edebilecek mi?

BTC fiyat analizi: Bitcoin yükselişe devam edebilecek mi?

BTC fiyat analizi: Bitcoin yükselişe devam edebilecek mi?

brave
0

Bitcoin yükselişe devam edebilir mi? En son 10 Ocak’ta 4.000 dolar seviyesini gören Bitcoin dün 4.010 dolara ulaştıktan sonra yeniden bu seviyenin altına düştü. Bitcoin için göstergeler neye işaret ediyor?

Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

Bitcoin momentumunu koruyor. Fakat Bitcoin yükselişe devam etmeden önce için bir miktar geri çekilebilir. Fiyat 4.100 $ seviyesine yakın direncle karşılaştı ve 1 saatlik zaman dilimi içinde Fib seviyelerine geri çekilmeye hazır gibi görünüyor.

Fibonacci analizi, % 61,8 seviyesinin yeni oluşan yükselen trend çizgisine yakın olduğunu gösteriyor. % 38.2 seviyesi 100 günlük basit hareketli ortalama (SMA) dinamik desteğine daha yakın, bu da kayıpları kontrol altında tutmak için yeterli olabilir.

Fibonacci seviyelerinden herhangi biri destek olarak korunursa, Bitcoin yükselişe devam edebilir hatta beklenenden çok daha fazla yüksek seviyeler görülebilir.

(bknz: Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani düşüş gerçekleşti)

100 günlük SMA, uzun vadeli 200 günlük SMA’nın üzerinde yer alıyor bu da yükseliş eğiliminin devam etmesinin, tersine dönmesinden daha olası olduğunu gösteriyor.

200 günlük SMA, yükselen trend çizgisi desteğiyle aynı seviyeye ulaştı ve 3.750 $ seviyesinde güçlü bir zemin oluştu. Fakat, bu seviyenin altındaki bir kırılma, satış baskısının geri döndüğünü ve tırmanışın tersine döndüğünü gösterebilir.

RSI indikatörü ise, satıcıların şu anda aktif olduğunu ve düzeltmenin devam edebileceğini göstererek aşağı doğru hareket ediyor.

Oscillator, momentum sinyali vermek için merkez çizgisini geçti aşırı satım bölgesine henüz girmedi.

Stochastic indikatörü, aşırı satım bölgesinden kurtularak alış sinyali veriyor.

Bitcoin fiyatı çeşitli direnç seviyelerinde kırıldığı ve tren dönüş ve devam (sıkışma) formasyonları oluştuğu için, Bitcoin için bir dip arayışında olan analistlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Bu arayış, Mart ayında Fidelity kurumsal platformunun başlatılması beklentisiyle olabilir. Çünkü platformun bankalardan ve büyük fonlardan daha fazla hacim alması bekleniyor. Aynı zamanda Bitcoin’de oluşacak bir dip daha fazla kurumsal yatırımcıyı sektöre çekebilir.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple XRP R3 Corda ve Instamatch ortaklığı sayesinde 50 banka tarafından test ediliyor!

EOS fiyat analizi: % 25’e yakın yükseliş kaydeden EOS 4.50 doları hedefliyor!

Göstergeler pozitif! Bitcoin üçgen direnç hattına doğru ilerliyor

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave