Home Bitcoin Bitcoin işlem hacmi 9 ayın zirvesinde – Göstergeler yükselişin devamını işaret ediyor

Bitcoin işlem hacmi 9 ayın zirvesinde – Göstergeler yükselişin devamını işaret ediyor

Bitcoin işlem hacmi 9 ayın zirvesinde – Göstergeler yükselişin devamını işaret ediyor

brave
0

Bitcoin işlem hacmi 9 ayın zirvesinde. Teknik göstergelerde bu hareketliliğin devam edeceğinin sinyallerini veriyor. Acaba yeni bir boğa mı doğuyor?


Bitcoin işlem hacmi 9 ayın zirvesinde – BTC’de neler oluyor

 

Kripto para piyasaları hafta başıyla beraber hareketlenmeye başladı. Bunda ki en büyük etken, hacmi 120 milyar dolar olan kripto para piyasasına, dışarıdan 20 milyar dolara yakın nakit girişiydi.

Piyasa hacminin artması pek çok kripto para gibi Bitcoin’e de çok olumlu yansıdı ve Bitcoin işlem hacmi 9 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Bitcoin’deki bu hareketliliğin 2 gün daha devam etmesi halinde, Bitcoin’in aralık 2018’deki 4200 dolarlık tepe noktasını yenilemesi hiçte şaşılacak bir durum olmayacaktır.

Şimdi de Bitcoin’i teknik açılardan değerlendirelim.

Aylık grafik

bitcoin işlem hacmi 9

Grafikte de gördüğünüz gibi, Bitcoin yaptığı fiyat hareketleriyle, baş – omuz formasyonunu yukarı doğru bozmuştur. Bu da bizlere düşüş eğiliminin bitip yükseliş eğilimlerinin başladığını gösteriyor. BTC tarihinde, bu şekil baş – omuz formasyonu bozulduğunda genelde hatırı sayılır bir yükseliş meydana gelmiştir.

Günlük grafik

bitcoin işlem hacmi 9

Grafiğin son dört saatine odaklanırsak, RSI aşırı alım gösterge puanının yükseldiğini görebilirsiniz. Bu kadar dengesiz bir pozisyon genelde ayıların lehine sonuçlanır. Ancak bu sefer Bitcoin boğalara çok güçlü ilerliyor. Ayrıca hareketli ortalamalarında (50 MA, 100 MA, 200 MA) giderek arttığını ve bunun da boğaların koşusunu güçlendirdiğini göz ardı etmememiz gerekiyor.

Yazar yorumu

Kripto para piyasaları bildiğiniz gibi devam ediyor. Bir yukarı iki aşağı şeklinde. Her ne kadar bu yükseliş haddinden daha da güçlü olduysa da, ben bu yükselişin de gerçek bir boğa olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden piyasaların biraz daha yükselmesini bekleyip nakite döneceğim ve bir sonraki ayıyı bekleyeceğim. Seçim sizin 😊

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave