Home Ethereum Ethereum Haber İşte Vitalik Buterin’in Ethereum dışında sahip olduğu kripto paralar

İşte Vitalik Buterin’in Ethereum dışında sahip olduğu kripto paralar

İşte Vitalik Buterin’in Ethereum dışında sahip olduğu kripto paralar

brave
0

Vitalik Buterin’in Ethereum dışında hangi kripto paralara sahip olduğu merak ediliyordu. Reddit AM etkinliğinde kendisine bu da soruldu ve Buterin’in kripto cüzdanı ifşa oldu.


Vitalik Buterin’in Ethereum Dışında Tuttuğu Coinler

Reddit AMA (ask me anything) kapsamında serbest soru sorma programının bu seferki konuğu Vitalik Buterin’di. Program boyunca sorulara muhatap olan Buterin’e gelen en ilgi çekici soru ise sahip olduğu kripto paralardı. Bu soru üzerinde Buterin şimdiye kadar yatırım yaptığı kripto paralar ve kripto topluluğu ile paylaşılması lüzumunu hissettiği diğer hususlar hakkında bilgi verdi.

Merkezisyetsizlik fikrinin en ateşli savunucularından biri olan Vitalik Buterin bazı kripto para projelerine şiddetli muhalefeti ile de biliniyor. Misal Tron projesi ile yıldızı hiç barışmadı. Hatta Tron kurucusu Justin Sun’la sıkı münakaşaları da mevcut.

Tahmin edilebileceği gibi Buterin TRX tutmuyor. Hatta piyasanın güçlü projelerinden olduğuna inanılan Bitcoin Cash (BCH)’a da yatırım yapmış değil.

Gelelim Vitalik Buterin’in kripto cüzdanında kendine ayırdığı kripto paralar. Buterin Dogecoin (DOGE)’ye yatırım yaptığını belirtti. Bunun yanında Bitcoin (BTC) ve Zcash (ZEC)’inin de olduğunu beyan etti. Bunların elindeki toplam ETH’ye nazaran %10’u geçmediğini sözlerine ekledi.

Bu kripto paralara ilaveten birer ERC-20 tokeni olan yani Ethereum platformunda inşa edilen kripto paralara yatırım yaptığını belirtti. Bunlar: Kyber Network (KNC), Maker (MKR) OmiseGo (OMG) ve Augur (REP). Bunların toplamı da yine portföy içindeki oranı %10’dan düşük.

Bunlara ilaveten kendisinin Clearmatics ve Starkware blockchain projelerine de yatırım yaptığını söyledi.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave