Home Altcoin Tron dapps platformu ETH ve EOS’a fark attı!

Tron dapps platformu ETH ve EOS’a fark attı!

Tron dapps platformu ETH ve EOS’a fark attı!

brave
0

Tron dapps platformu diğer platformları geride bıraktı. Dapps oluşturmada ETH’nin en büyük rakibi olan Tron, toplam dapps kullanıcısı ve aktif kullanıcı sayısı bakımından resmi olarak dünyanın en büyük dapps platformu haline geldi.


Tron dapps platformu zirvede!

Tron dapps platformu sahip olduğu kullanıcı sayısı ile dünyada 1. sıraya yerleşmiş durumda. Justin Sun Bu konudaki bilgileri dün Twitter’dan paylaştı

Justin Sun’ın verdiği rakamlar son iki aylık dapp kullancıları arasında açık ara Tron’un önde olduğunu gösteriyor.

Justin Sun’ın Tron dapps platformu ile ilgili verdiği bilgilerin kaynağı DappReview. Önde gelen dapps sıralama sitesi. Verilere göre Tron’un 267,000 toplam kullanıcısı var. Tron’u EOS takip ediyor 197,000 kullanıcı ile ve üçüncü sırada ise ETH var 151,000 kullanıcı ile. Ayrıca yine aktif kullanıcı sayısına göre de Tron 1. sırada. 16,236 aktif kullanıcısı var Tron’un. EOS 13,845, ETH  ise 2,133 aktif kullanıcıya sahip.

Justin kariyerinde bu noktaya gelmek için çok çalıştı. Geçen yıl durmadan vurguladığı bir konu vardı, Tron’un öncelikli hedefinin dapps ve akıllı sözleşmeler de Ethereum’u geçmesi. Bunu başarmak için Bittorrent gibi hamleler yaptı Justin Sun ,değişik projeler geliştirdi ve sektörde belli başlı oyuncularla ortaklık kurdu.

Twitter ve diğer platformlarda fazlasıyla agresif tavırlar sergileyen Sun, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve Vitalik Buterinden daha fazla takipçi elde etti. Tron’un bir sonraki büyük adımı Ethereum’u akıllı sözleşmeler konusunda geride bırakmak.

Ethereum eğer Tron’u yenmeyi planlıyorsa bu çok da kolay olmayacak gibi. Çünkü Tron 2019 için değişik planlar yaptı bile. Öyle görünüyor ki, Ethereum bu alanda çok ciddi çaba göstermek zorunda kalacak.

Bakınız: Tron uzun vade fiyat analizi

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave