Home Altcoin Ripple XRP R3 Corda ve Instamatch ortaklığı sayesinde 50 banka tarafından test ediliyor!

Ripple XRP R3 Corda ve Instamatch ortaklığı sayesinde 50 banka tarafından test ediliyor!

Ripple XRP R3 Corda ve Instamatch ortaklığı sayesinde 50 banka tarafından test ediliyor!

brave
0

Ripple XRP, R3 Corda ve Instamatch ortaklığı ile 50 banka tarafından test ediliyor. Blockchain şirketi R3, kurumsal para piyasası kredileri alanında dijital bir ağ olarak hizmet sunan Instamatch Global ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık Ripple ve XRP için neden önemli?

Ripple XRP, R3 Corda Settler uygulaması tarafından desteklenen ilk kripto para 

Blockchain şirketi R3‘ün Corda Network’ü, finansal kurumlar, bankalar, ticaret kuruluşları, fintech şirketleri gibi Corda’yı kullanan katılımcıları birleştiren açık paylaşımlı bir blockchain ağıdır.

Ocak ayında R3 ve Ripple gibi iki büyük sektör devi arasında XRP’nin de kullanıldığı bir ortaklık kurulduğunu sizlere duyurmuştuk. R3, XRP’yi Corda settler uygulamasında kullanmak üzere Ripple ile anlaşmıştı. Bu anlaşma ile Ripple (XRP) R3 Corda Settler uygulamasının kullandığı ilk kripto para oldu. 

(bknz: Ripple haberleri: R3 Corda Network XRP fiyatlarını nasıl etkiler?)

Şimdi de Blockchain şirketi R3, kurumsal para piyasası kredileri alanında dijital bir ağ olarak hizmet sunan Instamatch Global ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ripple XRP, R3 Corda ve Instamatch ortaklığından nasıl etkilenecek?

Corda Settler, şirketlere kripto paraları ve geleneksel varlıkları dağıtılmış bir ledger’a taşımak üzere tasarlandı ve Ripple XRP, R3 Corda platformu tarafından desteklenen ilk kripto ödeme aracı oldu.

(bknz: Ripple (XRP) fiyat tahmini: XRP 2019 sonuna kadar 5 dolar olabilir! Neden?)

Instamatch ise, işlemleri gerçek zamanlı olarak güçlendirmek için Corda Settler’ı entegre eden merkezsiz bir uygulama (DApp) oluşturduğunu açıkladı. Instamatch şu anda R3’ün Corda Settler’ını ve XRP ile işlem yapma özelliğini 50 banka ile test ediyor.

İsviçre merkezli Instamatch şirketinin amacı, geleneksel sesli aracılık hizmetlerini dijitalleştirerek ve yerelden küresel uygulamaya geçerek para piyasası işlemlerinin gerçekleştirilme şeklini değiştirmektir. Bu ortaklık ile ilgili şirket tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“DApp’i en son ödeme API’si (R3 Settler / XRP) ile birleştirerek, gün içinde işlemlerin gerçekleştirilmesi için gereken yüksek ödeme hızını sunabiliyoruz. R3 Corda’daki bu uygulamamız, bankaların, aile ofislerinin, şirketlerin, kamu hizmetlerinin ( vs.) birbirleriyle likidite alışverişinde bulunmalarına olanak tanıyan, son derece güvenli, GDPR uyumlu bir DApp’tir.”

“Bu DApp, 1 Milyar USD’nin üzerinde bir hacme sahip olan ve 50 Bankanın dahil olduğu mevcut, merkezi veritabanı sürümümüzün ve sesli aracılık hizmetlerinin (voice brokerage) yerini alarak modern bir alternatif sunacak.”

XRP Araştırma Merkezi’ne göre, bankalarla deneme testi başlatıldı fakat bu bankaların isimleri henüz açıklanmadı.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani düşüş gerçekleşti

EOS fiyat analizi: % 25’e yakın yükseliş kaydeden EOS 4.50 doları hedefliyor!

Göstergeler pozitif! Bitcoin üçgen direnç hattına doğru ilerliyor

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave