Home Bitcoin Kripto paraların ve Bitcoin kabulü ve benimsenmesi son gaz devam ediyor.

Kripto paraların ve Bitcoin kabulü ve benimsenmesi son gaz devam ediyor.

Kripto paraların ve Bitcoin kabulü ve benimsenmesi son gaz devam ediyor.

brave
0
Bitcoin kabulü ve benimsenmesi son gaz devam ediyor. Farklı zamanlarda gerçekleştirilen anketler Bitcoin ve kripto paraların geleceğine ışık tutuyor.

Bitcoin kabulü ve benimsenmesi kış yaşamadan devam ediyor.

Yaşanan uzun bir kripto kışına rağmen yeni bir Bitcoin boğa koşusunu yaşanacağına dair ümitler sürekli canlı kaldı. Bu ümitleri besleyen temel faktör ise Bitcoin’in kabulüne yönelik emarelerin her geçen gün artması ve belirginleşmesidir.

Etoro’nun son anketi bu olguyu en güzel biçimde yansıyor. Bu ankete göre orta neslin %41’i kripto paralara güveniyorlar. Hatta bu güven hisse senetlerine olan güvenden daha fazla.

Kripto tacirlerinin %92’si, geleneksel firmaların piyasaya kripto para sunmaları durumunda bu kriptoları satın alabileceklerini belirtiyor.

Yine orta neslin %50’si emeklilik fonları için kripto paraya yatırım yapabileceklerini belirtiyor. Bu arada okuyucularımız için şunu ifade etmekte yarar var: Anket ABD’de gerçekleştiriliyor. ABD’deki sosyal güvenlik ve emeklilik, ülkemizde olduğu gibi kamu kontrolünde değildir. ABD’deki bireyler, çalıştıkları süre içerisinde kendi emeklilik planlarını yüzlerce seçenek içerisinde kendileri seçerler. Ve planladıkları emeklilik çağına kadar emeklilik paketi ödemelerini yaparlar. Bu nedenle emeklilik fonları uzun vadeli yatırımlardır.

Bu anket verisinden şunu anlıyoruz ki Bitcoin ve kripto paralar, emeklilik fonları ile uzun vadeli yatırım haline gelme potansiyelini taşıyor.

Edelman tarafından gerçekleştirilen diğer bir ankette ise orta neslin (milenyum nesli) bankacılık ve finansal sistemden nefret ettiğini, görmüştük. Bu nedenle bankacılık sektörünün alternatifi olan Bitcoin ve kripto paralarda talep, bu nesil arasında giderek artış göstermektedir. İlgili haberimizin ayrıntısı için tıklayınız.

Diğer bir anket ise Çin’de gerçekleşmişti. Ankete katılan Çinlileri %40’i, gelecekte kripto paralara yatırım yapmayı düşündüklerini belirttiler. Bu anketin ayrıntıları için lütfen tıklayınız.

Son iki haftada içinde kripto paraların ve Bitcoin kabulü ve benimsenmesi için yaşanan  aşağıdaki gelişmeler, ilginizi çekebilir:

Avustralya’dan dev Bitcoin ve kripto para atılımı

Bir cisim yaklaşıyor: Forbes Bitcoin ve kripto para piyasaları için hazırlık yapıyor.

Bitcoin ATM’lerinin yıllık artış oranını biliyor musunuz?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave