Home Ethereum Ethereum neden yükseliyor? ErisX’in patronu Thomas Chippas ETH’ye ilginin artmasını nasıl başardı?

Ethereum neden yükseliyor? ErisX’in patronu Thomas Chippas ETH’ye ilginin artmasını nasıl başardı?

Ethereum neden yükseliyor? ErisX’in patronu Thomas Chippas ETH’ye ilginin artmasını nasıl başardı?

brave
0

Ethereum neden yükseliyor sorusunu cevaplamaya çalışalım. ETH için atılan bazı adımlar, bir yatırım aracı olarak tekrar ilgi odağı olmasını sağladı. Peki ErisX’in patronu Thomas Chippas bu yükseliş trendinin neresinde…. Hadi birlikte inceleyelim. 


 

Ethereum neden yükseliyor? ETH kaç dolara kadar yükselebilir?

 

Kripto para piyasaları uzun süren suskunluğunu bozdu ve önemli denebilecek kazanımlar elde etti. Piyasaya bir günde 11 milyar dolar girdi. Neredeyse bütün kripto paralar %10 oranında değer kazandı. İlk 10 kripto para arasında en fazla ilgi gören paralardan biride ETH oldu. Ripple ve Tron’un bu trendden fazla bir kazanım elde ademediğini hemen belirtelim. ETH %12’lik bir artışla 148 doları gördü. ETH’nin bu mini ralliden yararlanması ile XRP ile arasındaki pazar değeri de 2.1 milyar ETH lehine artış gördü.

ETH’nin 120 dolara kadar günlük işlem hanci 2.8 milyar dolarken, 120 dolar sonrasında günlük işlem hacmi 4.7 milyar dolara ulaştı. 6 Şubat 2019 da dip noktayı gördükten sonra toplam kazancı %34  artış sağladı. Bitcoin ise %10 oranında değer artışı sağlamıştı. ETH’nin çıkış trendiyle birlikte 150 dolar değerini sağlamlaştıcağı öngörülüyor.

Ethereumun fiyat artışında iki kritik konunun etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri şüphesiz beklenen Konstantinopolis Hard forku, ( beklentiler hard forukun 1 Mart 2019 da gerçekleşebileceği yönünde) diğeri ise ErisX’in patronu Thomas Chippas ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’a (CFTC) piyasanın sağlıklı işleyişine duyduğu güveni vurgulayan bir mektup yazdıktan sonra Ethereum Vadeli İşlemlerinine duyduğu ilgiyide göstermesi ETH ‘fiyatının yükselmesinde etkili olan diğer bir konu olarak öne çıkıyor. ErisX bilindiği gibi türev ürünlere ilgi duyan, Nasdaq, ConseySys ve TD Amerritade gibi fintech sanayi devleri ile yakın ilişkiler kuran aynı zamanda Bakkt’ın da en büyük rakiplerinden biri olarak görülüyor.

 

“ErisX, Ethereum ile ilgili düzenlenmiş bir vadeli işlem sözleşmesinin yürürlüğe girmesinin, Ethere pazarının büyümesi ve olgunlaşması üzerinde ve ayrıca Ethereum Network’ünün daha geniş pazarlara ulaşmasında etkili olacağına inanıyoruz” dedi.

Ethereum ile ilgili daha kapsamlı haber ve analizleri koinmedya haber sitesinde ETH etiketine bakarak ulaşabilirsiniz.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave