Home Altcoin Ethereum Classic kritik direnci kırdı – şimdi ETC’yi ne bekliyor?

Ethereum Classic kritik direnci kırdı – şimdi ETC’yi ne bekliyor?

Ethereum Classic kritik direnci kırdı – şimdi ETC’yi ne bekliyor?

brave
0

Ethereum Classic kritik direnci kırmayı başardı. Peki bundan sonra ETC’yi nasıl bir gelecek bekliyor? ABD doları karşısında değerlenirken aynı başarıyı BTC karşısında da gösterebiliyor mu? Beraber göz atalım.


Ethereum Classic Kritik Direnci Kırdı

Ethereum Classic (ETC) ayı piyasasında ilerlerken bile bünyesinde büyük ilgi topladı. Stellar ve Ripple gibi projeler son haftalarda güç kaybederken ETC blockchaininde gerçekleştirdiği güncellemelerle onlardan rol çalmayı başardı. Son 48 saatte 21 EMA yani 21 günlük hareketli ortalamayı geçti ve şimdi gözünü 50 MA’ya dikti. 50 MA’ya kadar tırmanmayı başardığında ondan sonra da 200 MA’yı test edecek. Eğer bu da gerçekleşirse artık gözler teknik analistlerin en gözde hareketi olan golden cross’u aramaya başlayacak. ETC/USD grafiğinde golden cross’un Mayıs sonu – Haziran başlarında gerçekleşebileceği kaydediliyor.

Golden cross nedir? Tıklayın

Ethereum Classic kritik direnci

Tarihsel olarak golden cross oluşumlarından sonra yukarı yönlü ciddi yükseliş hareketleri gözlemlenir. ETC/USD’nin bunun bir istisnası olacağını söylemek güç. ETC aslında şu ana kadar hiçbir dApps’e ev sahipliği yapmadığı için eleştirilen bir platform. Lakin geliştiriciler ETC Labs şemsiyesi altında yeni merkezsiz uygulamalar üretmek için sıkı bir çalışma içine girdiler. ETC Labs çekirdek takımı ETC blockchaininin etkin kullanım alanları için fırsatlar yaratmak ve ağı daha güvenli hale getirmek için çalışıyorlar.

BTC Karşısında Güçlenmeye Devam Etmesi Lazım

Şu aşamada geliştirilmesi gereken merkezsiz uygulamalardan biri mutlaka IOT yani nesnelerin interneti konseptine uygun olarak tasarlanmalı. Çoğu uzmanın da belirttiği gibi aslında ETC, nesnelerin interneti konusunda IOTA’dan daha yetkin bir kapasiteye sahip. Ancak bu kapasitenin henüz işlettirildiğine şahit olunmadı. Bundan sonra ilk hedef burası olmalı.

Ethereum Classic kritik direnci

Ethereum Classic piyasada hak ettiği değere kavuşamamış bir kripto para olarak bilinir. Bu yüzden boğa zamanı diğer kripto paralar nazaran üzerinde daha az spekülasyon yapılmıştı. Bunun karşılığında ayı sezonu daha az düşüş yaşamış oldu. Dahası şimdilerde ETC/USD paritesinde gördüğümüz yükselişin bir benzerini ETC/BTC paritesinde de görüyoruz. Yani Ethereum Classic yalnızca ABD doları karşısında yükselmiyor aynı zamanda Bitcoin karşısında da güçleniyor. Lakin ETC/BTC paritesinde henüz 21 EMA’yı kırabilmiş değil. Yakında o da gerçekleşirse devamında 50 MA’ya doğru sert bir yükseliş görebiliriz.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave